X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rafał Tomański: Pekin chce wpłynąć na większy spokój w Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 18:40
- Przewodniczący Xi Jinping, którego nazywamy prezydentem, mimo że formalnie takiej funkcji nie ma, po zakończonym właśnie plenum partii, został jeszcze bardziej namaszczony, żeby pełnić swoją funkcję - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert do spraw chińskich, Rafał Tomański. 
Audio
  • 2.11.19 Temat Dnia. Rafał Tomański: z Chinami trzeba się liczyć na świecie
Protesty w Hongkongu
Protesty w Hongkongu Foto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

W czwartek zakończyło się czterodniowe plenum Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin. W dokumencie jest mowa o konieczności dalszego podążania ścieżką socjalizmu o chińskiej specyfice. Wezwano też do utrzymania zasady "jeden kraj, dwa systemy" i zjednoczenia się wokół Xi Jinpinga. 

"Opór złamany"

- Z tego dokumentu wynika, że wszelki opór został zdławiony, a był on duży ze względu na protesty w Hongkongu - komentował ekspert. Podkreślił, że w myśl zasady „jeden kraj, dwa systemy” Pekin będzie chciał wpływać, by w Hongkongu było spokojniej.


pap hong kong 1200.jpg
Hongkong: policjanci użyli gazu łzawiącego przeciwko protestującym

Tam jak przypomniał ekspert, od pół roku dochodzi do protestów. Podkreślił, że bezpośrednią przyczyną był projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, który został niedawno wycofany z lokalnego parlamentu przez rząd Hongkongu, ale władze regionu nie przychyliły się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. 

Kurczy się PKB Hongkongu

- Żądają oni między innymi demokratycznych wyborów władz regionu oraz niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, którą oskarżają o brutalność - mówił gość PR24.

Hongkong traci na protestach bo od lipca do września jego PKB skurczyło się o 3,2 proc. w porównaniu z drugim kwartałem roku i regionowi ciężko będzie uzyskać w tym roku jakikolwiek dodatni wzrost gospodarczy.

 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Michał Walczyk

Polskie Radio 24/jj
_________________________

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 17.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Chiny mają zamiar do 2050 roku być światowym mocarstwem”

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 21:00
Rozpoczynający się w środę w Pekinie XIX krajowy zjazd Komunistycznej Partii Chin (KPCh) ma dodatkowo wzmocnić władzę prezydenta Xi Jinpinga. Prezydent zapowiada walkę z korupcją, ruchami separatystycznymi, rozwój armii oraz gospodarki. O tym, co to oznacza dla świata i czy mamy do czynienia z nadejściem okresu chińskiej dominacji mówił w audycji Światowa Szachownica prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wizycie przywódcy ChRL w Europie. Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 20:07
- Chiny to kolejny kraj po Stanach Zjednoczonych i Rosji, który rozgrywa interesy poszczególnych państw. To dla nas pewna lekcja, musimy się zjednoczyć. Inaczej nie będziemy mogli skutecznie reprezentować swoich interesów - mówił w Świecie w Powiększeniu prof. Tomasz Michalski z HEC Paris. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Chiny rywalem technologicznym Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 20:55
- Europa obudziła się, gdy Chińczycy pojawili się tutaj w ramach dwóch "jedwabnych szlaków" morskiego i lądowego i zaczęli przejmować duże europejskie firmy. Wiemy, od dawna, że Chiny są dla nas rywalem handlowym, a teraz chcą być również technologicznym, czego dowodem jest program "made in China 2025" – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń