X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

M. Binkowski (PiS): w sprawie dekomunizacji ulic są rozbieżności wewnątrz PO

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 15:56
- Zamiast dekomunizacji ulic następuje ich rekomunizacja, czyli powracanie do nazw stricte komunistycznych i to odwołujących się do najgorszych tradycji PRL - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny Maciej Binkowski. Przypomniał, że Rafał Trzaskowski obiecał namiastkę dekomunizacji.
Audio
  • 5.11.19 M. Binkowski: w PO jest opór w sprawie dekomunizacji (PR24)
Maciej Binkowski (PiS)
Maciej Binkowski (PiS)Foto: PR24/jp

Na przełomie października i listopada doszło do zaskakujących decyzji radnych niektórych miast. Głosami samorządowców z Platformy Obywatelskiej najpierw w Białymstoku zmieniono nazwę ulicy Łupaszki na ulicę Podlaską, następnie radni Żyrardowa podjęli decyzję o zmianie nazwy ulicy generała Fieldorfa "Nila" na ulicę Jedności Robotniczej. Między innymi te decyzje komentował w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Maciej Binkowski.

rekomunizacja 1200 east news.jpg
Paweł Sałek o rekomunizacji ulic: szeroko zakrojona i zorganizowana akcja

Rekomunizacja zamiast dekomunizacji

Radny Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że zamiast dekomunizacji ulic następuje ich rekomunizacja, czyli powracanie do nazw stricte komunistycznych i to odwołujących się do najgorszych tradycji PRL.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] S. Gajewski o dekomunizacji: w Polsce pamięć jest sprawą polityczną

- Patroni ulic zmieniają się na gorsze, czyli następuje rekomunizacja. Nie tylko w Warszawie, ale także w Żyrardowie, gdzie gen. Nil musi ustąpić nazwie Zjednoczenia Robotniczego, która uczciła zjednoczenie partii robotniczej - podkreślił.

M. Binkowski: w sprawie dekomunizacji są spory wewnątrz PO

Jak zaznaczył, w Warszawie niestety sytuacja wygląda podobnie. - Rafał Trzaskowski obiecał pewną namiastkę dekomunizacji, ale warto zwrócić uwagę, że w tym temacie nawet wewnątrz środowiska PO nie jest w stanie sobie poradzić. Dobrym przykładem jest sprawa ulicy Danuty Siedzikówny, ps. Inka - mówił.

Jak wyjaśnił, w kwestii tej nazwy ulicy doszło do zaskakujących wydarzeń. Imieniem "Inki" nazwano w ramach dekomunizacji ulicę "Małego Franka", który był komunistycznym partyzantem. Po przywróceniu dawnej nazwy prezydent Warszawy obiecał, ze w stolicy "Inka" i tak będzie miała swoją ulicę.

>>> [ZOBACZ RÓWNIEŻ] Maciej Rosalak o dekomunizacji: w Polsce trwa walka o rząd dusz

- Prezydent nagle napotkał na mur lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Tutaj szczególnie złą rolę odegrała pani Bożena Krupińska, była radna dzielnicy z PO, stwierdziła, że to będzie świetny kapitał polityczny do zbicia wśród mieszkańców, którzy byli niezadowoleni, że będą musieli zmieniać dowód, adres korespondencyjny, zaczęła zbierać podpisy, blokować to - opowiadał radny PiS.

Podczas audycji poruszono także kwestię zatrzymania burmistrza dzielnicy Włochy oraz sprawę poprawy funkcjonowania infrastruktury i komunikacji miejskiej w Warszawie.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 14.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes IPN o rekomunizacji ulic w Białymstoku i Żyrardowie: to budzi nasz zdecydowany sprzeciw

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:16
- Do radnych Białegostoku i Żyrardowa, którzy byli przeciwni uhonorowaniu mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" nazwami ulic, prześlemy jeszcze dziś materiały edukacyjne - zapowiedział w poniedziałek w Warszawie prezes IPN Jarosław Szarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński o rekomunizacji nazw ulic w Żyrardowie i Białymstoku: tryumf kłamstwa historycznego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:45
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński nazwał „tryumfem kłamstwa historycznego" decyzje rad miejskich w Białymstoku i Żyrardowie, gdzie usunięto nazwy ulicy Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyrardów: radni PiS piszą do wojewody ws. zmiany nazwy ulicy Fieldorfa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 10:51
Radni PiS z Żyrardowa złożą we wtorek wniosek do Wojewody Mazowieckiego o zbadanie zgodności z prawem uchwały Rady Miasta ws. zmiany nazwy ul. gen. Fieldorfa "Nila" na Jedności Robotniczej - poinformował radny Józef Kapusta. Pismo zostanie skierowane do wojewody we wtorek.
rozwiń zwiń