more_horiz

Barbara Schabowska-Maszenda: liczę na współpracę z Polskim Radiem w 2020

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 22:59
- Instytut Adama Mickiewicza zrealizował setki przedsięwzięć - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Schabowska-Maszenda. - Projekt związany ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia podróżował po całym świecie - zaznaczyła.
Audio
  • Barbara Schabowska-Maszenda o działalności Instytutu Adama Mickiewicza w 2019 roku ("Temat dnia"/ PR24)
Instalacja Apparatum
Instalacja "Apparatum"Foto: Instytut Adama Mickiewicza/ culturescapes.ch - mat. prasowe

W rozmowie z Polskim Radiem 24, Barbara Schabowska-Maszenda oceniła, że w 2019 roku "udało się zrealizować bardzo bogaty program w Izraelu, byliśmy też obecni na festiwalu Culturescapes w Szwajcarii, jako gość honorowy". - Stale budujemy swoją obeność w Azji i w tym roku świętowaliśmy zarówno stulecie relacji polsko-japońskich, jak i okrągłą rocznicę relacje polsko-koreańskich - zaznaczyła Barbara Schabowska-Maszenda.

z19_Culturescapes Polen_Poster (c) Hauser Schwarz 1200.jpg
Kulturobrazy Polski za granicą. O festiwalu CULTURESCAPES

Sukces musicalu i współpraca z Polskim Radiem

Wśród dziedzin, wskazała musical "Paderewski". - Ten musical odbił się echem w Ameryce i nie tylko, bardzo się cieszę, że w przyszłym roku będzie można go zobaczyć w Poznaniu - zaznaczyła. Dodała, że instytut przygotował "dobry i gęsty program związany z dizajnem". 

Gość Polskiego Radia przypomniała też instalację "Apparatum", związaną ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. - Podróżowała po całym świecie, była w kilkudziesięciu miastach, na różnych festiwalach - oceniła.

Plany na 2020

Pytana o plany na 2020 rok, szefowa instytutu wymieniła m.in. rozwijanie projektów związanych ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. - Liczę na to, że wspólnie uda nam się zrealizować kilka wizyt studyjnych dla młodych zagranicznych kompozytorów i twórców działających w przestrzeni cyfrowej. Chciałbym, by zainspirowali się oni historią studia eksperymentalnego - mówiła. - Bardzo liczę na dobrą współpracę z Polskim Radiem - zaznaczyła.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] 15. edycja festiwalu CULTURESCAPES w Trójce

W rozmowie więcej o planach instytutu na 2020 rok. Zachęcamy do jej wysłuchania. Z Barbarą Schabowską-Maszendą rozmawiała Agata Woźniak.

***

Audycja: "Gość PR24"

Gość: Barbara Schabowska-Maszenda

Data emisji: 25.12.2019

Godzina emisji: 22.35

Zobacz także

Zobacz także