X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jan Józef Kasprzyk: Rosja jest mistrzem w uprawianiu kłamliwej polityki historycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:32
- Rosja atakuje Polskę by osłabić ją na arenie międzynarodowej. To jest wbijanie klina w państwa NATO i odpowiedź na naszą politykę budowania Międzymorza - mówił Jan Józef Kasprzyk. Gośćmi audycji byli też Sławomir Jastrzębowski, Przemysław Harczuk i Jakub Maciejewski. 
Audio
  • Jan Józef Kasprzyk, Sławomir Jastrzębowski, Przemysław Harczuk i Jakub Maciejewski o propagandzie rosyjskiej ("Temat Dnia")
  • Część II
Jan Józef Kasprzyk
Jan Józef Kasprzyk Foto: PR24/AK

Jan Józef Kasprzyk przypomniał, że kilkuset młodych ludzi w Górach Świętokrzyskich maszeruje szlakiem powstania styczniowego. - To budujące, że młodzi pamiętają o historii – dodał.

Przypomniał, że wspominamy to co będziemy świętować za kilka miesięcy czyli setną rocznicę zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej. Ono, jak dodał, uratowało Polskę i Europę.

warswzawa archiwalia pap 1200.jpg
Premier: nie damy fałszować naszej historii

"Rosja kłamie"

- Doktryna jaka panuje w Rosji, że Polska powinna znajdować się w strefie wpływów sowieckich, jest niezmienna. Józef Piłsudski powiedział iż Rosja była, jest i będzie zaciekle imperialistyczna. W sprawie rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, Rosja wytoczyła więc najcięższe działa i jest mistrzynią w uprawianiu kłamliwej polityki historycznej, która służy jej interesom – podkreślił.

Jan Józef Kasprzyk zauważył, że celebrowanie 17 stycznia czyli wejścia Armii Czerwonej do pustej Warszawy, zniszczonej przez Niemców i bezczynność Sowietów, to kpina.

"Głos Polski w mediach"

Sławomir Jastrzębowski mówił z kolei, że Polska powinna bardzo dobrze przygotować się do tego co w Jerozolimie na uroczystościach wyzwolenia obozu Auschwitz powie Władimir Putin. - Głos Polaków powinien wybrzmieć w światowych mediach – zauważył.

Przemysław Harczuk zaznaczył, że podczas uroczystości w Jerozolimie będziemy świadkami ostrej antypolskiej jatki. Kłamstwo, jak dodał, to drugie imię polityki rosyjskiej od wielu lat, pomijając krótki okres czasów Jelcyna.

"Zagrożeniem zaangażowanie na Bliskim Wschodzie"

-  Nasilenie antypolskiej retoryki ze strony Rosji ma kilka przyczyn. Najmniej groźna dla nas to taka, że chodzi jej o własną politykę wewnętrzną. Chodzi o to by pokazać iż Rosjanie są potęgą. Najgroźniejsze dla Polski  jest wymuszanie na USA zaangażowania na Bliskim Wschodzie bo zaangażowanie Ameryki tam, to mniejsze jej zaangażowanie w Polsce – mówił publicysta.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Antoni Macierewicz: celem Putina jest odbudowa potęgi imperialnej Rosji

Jakub Maciejewski dodał że politycy w Izraelu już wiedzą, że nie tylko USA mogą im pomóc w walce z państwami arabskimi na Bliskim Wschodzie.

- To jest realny, geopolityczny przewrót dla Władimira Putina, to ostatnia taka rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz bo za rok nie będzie już większości więźniów i nie będzie już prezydenta Rosji w takim wydaniu jak dziś – podkreślił gość PR24. Zauważył przy tym, że nie wiemy tak naprawdę co zamierza Władimir Putin. Dymisja rządu Dmitrija Miedwiediewa była przecież szokiem dla wszystkich ekspertów.

 Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Goście: Jan Józef Kasprzyk (szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych), Sławomir Jastrzębowski (publicysta), Przemysław Harczuk (Super Express), Jakub Maciejewski (Sieci)
Data emisji: 18.01.2020
Godzina emisji: 14.06


Polskie Radio 24/jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef MSZ po reakcjach na słowa Putina: Rosja przegrywa swoją narracją

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 07:40
- Spodziewamy się, że Rosja będzie kontynuowała taką politykę, prowadzi ją od bardzo długiego czasu – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kadlcik: ranga uroczystości na terenie Auschwitz jest dużo większa niż tych w Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 16:44
- Trzeba bronić historii i reagować na kłamstwa, ale są takie chwile kiedy trzeba oddać szacunek ofiarom Holocaustu, a 27 stycznia powinien być takim dniem - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kadlcik, członek Rady Muzeum Auschwitz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael: dziennik "Haaretz" poparł stanowisko polskich władz ws. Światowego Forum Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 20:28
Izraelski dziennik "Haaretz" krytykuje organizację Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie. Gazeta pyta miejscowe władze, dlaczego nie pozwoliły zabrać głosu na uroczystości polskiemu prezydentowi.
rozwiń zwiń