X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Davos 2020. Witold Modzelewski: wielka polityka to największy biznes

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 14:50
- Forum Gospodarcze w Davos to pewna arena. Żyjemy w świecie takich scen, na których dzieją się rzeczy ważne - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert podatkowy profesor Witold Modzelewski.  
Audio
  • Witold Modzelewski: Są tacy, którzy będą spekulowali na kryzysie UE. Lepiej, żebyśmy nie byli w osi tego sporu. ("Temat Dnia / Gość PR24")
prof. Witold Modzelewski.
prof. Witold Modzelewski.Foto: TB/PR24

W tegorocznym jubileuszowym 50. Światowym Forum Gospodarczym, które odbędzie się w Davos w dniach od 21 do 24 stycznia pod hasłem "Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata", weźmie udział niemal 3 tys. osób ze 117 krajów, w tym 53 szefów państw lub rządów. Polskę będzie reprezentował prezydent Andrzej Duda. W czwartek w Davos będzie obecny także premier Mateusz Morawiecki, który na Światowe Forum Ekonomiczne przyleci bezpośrednio po wizycie w Japonii.

"Najistotniejsze rzeczy są przemilczane, a nawet ukrywane"

Profesor Witold Modzelewski mówi w Polskim Radiu 24 o krzyżowaniu się gospodarki z wielką polityką. Podkreślał, że właśnie w miejscu połączenia tych obszarów, należy szukać szans na największy zysk ekonomiczny.

- Światowe Forum Gospodarcze w Davos należy traktować jako pewną arenę. Żyjemy w świecie takich scen, na których dzieją się rzeczy ważne. Dobrze, że są tego rodzaju miejsca. Wiem jednak, że współcześnie to, co jest najistotniejsze, nie tylko jest przemilczane, a nawet ukrywane. Szef FED Alan Greenspan przeszedł do historii tym, że jego wypowiedzi były niezrozumiałe - wspominał Witold Modzelewski. - Wielka polityka to największy biznes - dodał.

Gość PR24 mówił także o tym, że rok 2020 przejdzie do historii w związku z precedensem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Znaczenie ma nie tylko to, że to Wielka Brytania wychodzi z UE. Istotne jest też to, że to pierwsze takie zdarzenie w organizacji, która ma za sobą kilkadziesiąt lat sukcesów - tłumaczył Witold Modzelewski.

Czytaj także:

davos1200.jpg
Rusza Davos 2020. Wróblewski: nie spodziewam się zawierania wielkich umów

Ekonomista pytał, czy potrafimy przewidzieć skutki takiego zdarzenia? - Wiemy, że są wezwania, żeby kolejne państwa poszły tą drogą. Po tej porażce wizerunkowej i historycznej będą tacy, którzy będą spekulowali na kryzysie UE. Lepiej, żebyśmy nie byli w osi tego sporu - stwierdził prof. Witold Modzelewski.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista, doradca podatkowy, Instytut Spraw Podatkowych)
Data emisji: 20.01.2020
Godzina emisji: 14.09

PR24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gospodarka Chin kolejny rok na hamulcu. Wzrost PKB nadal jednak imponuje

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 14:25
Chińska gospodarka rosła w ubiegłym roku w najwolniejszym tempie od prawie trzech dekad. Oficjalne dane pokazują, że druga co do wielkości gospodarka świata zwiększyła się "tylko" o 6,1 proc. Kraj boryka się ze słabym popytem wewnętrznym i skutkami wojny handlowej z USA.
rozwiń zwiń