X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Żołnierze WOT zaangażowani w walkę z koronawirusem. Szeremietiew: w takich działaniach są niezastąpieni

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 17:07
- Od dawna mówiłem, że mogą pojawić się sytuacje nadzwyczajne, a z taką mamy do czynienia obecnie, w których formacje rodzaju Wojsk Obrony Terytorialnej będą niezastąpione - powiedział Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej. - Chwała Bogu, że zaczęto odbudowywać tego typu oddziały - dodał ekspert ds. obronności.
Audio
  • Romuald Szeremietiew o znaczeniu Wojsk Obrony Terytorialnej w walce z koronawirusem ("Temat dnia/Gość PR24")
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: TB/PR24

Nie tylko personel medyczny i policja, ale również polska armia została zaangażowana w walkę z pandemią koronawirusa. Wśród tych oddziałów jest także ponad 2 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Od tygodnia prowadzą m.in. ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem "Odporna wiosna".

mid-20330270 (1).jpg
Rzecznik WOT: wspieramy inne służby, w swoich szeregach mamy także ratowników medycznych

WOT pomocne w skutecznym działaniu państwa

Celem akcji jest łagodzenie skutków pandemii. Żołnierze angażują się w sprawdzanie osób poddanych kwarantannie, wykonują zadania na rzecz pomocy społecznej oraz Caritas Polska, a także oddają honorowo krew i dyżurują na infolinii psychologicznego wsparcia.

1200_WOT_koronawirus_TT.jpg
Dowódca WOT: żaden obywatel nie pozostanie bez pomocy

- Od dawna mówiłem, że mogą pojawić się sytuacje nadzwyczajne, a z taką mamy do czynienia obecnie, w których Wojska Obrony Terytorialnej będą niezastąpione. Państwo, żeby mogło skutecznie reagować, musi mieć formacje potrafiące odpowiednio działać w takich warunkach. Chwała Bogu, że zaczęto odbudowywać oddziały terytorialne. Bardzo dobrze, że są tacy żołnierze - podkreślił Romuald Szeremietiew.

1200_WOT_koronawirus_TT.jpg
"Oni walczyli o naszą wolność, my walczymy o ich zdrowie". Terytorialsi pomagają Powstańcom

Zakorzenienie społeczne WOT

Rozmówca Polskiego Radia 24 wskazał, że niezwykle istotne w działaniach WOT na danym obszarze jest to, że są one tworzone przez osoby pochodzące z tego terenu. Na co dzień pracują, nie są etatowymi żołnierzami i gdy jest potrzeba, to wtedy podejmują odpowiednie działania.

- Zebrani w strukturę wojskową, umundurowani i mający jednolitą komendę mogą działać o wiele lepiej, gdy znają teren, po którym się poruszają. Bardzo ważne jest zakorzenienie społeczne w tych oddziałach. Struktura społeczna, która jest skuteczna, gdy trzeba działać w zagrożeniu. Do tego należy dążyć - podkreślił Szeremietiew.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Romuald Szeremietiewekspert ds. obronności, były wiceminister obrony narodowej
Data emisji: 02.04.2020
Godzina emisji: 15.50

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Testy na koronawirusa także w mobilnym laboratorium wojskowym. Szef MON o wsparciu armii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 12:15
- Mobilne laboratorium wojskowe wykrywające koronawirusa już działa, przeprowadza 120 testów dziennie, na te potrzeby przeznaczyliśmy także laboratorium stacjonarne - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet czterokrotnie w ciągu dnia. Będą częstsze kontrole przestrzegania kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 13:15
- Pamiętajmy, to są przepisy, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Chodzi o zdrowie nas wszystkich, dlatego z naszej strony będą obostrzenia i zwiększony rygor - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.
rozwiń zwiń