X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Fundacja Aniołów Miłosierdzia. "Miłość jest za darmo, innej nie ma"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 21:28
O pomocy i wsparciu realizowanych mimo przeciwności, o dawaniu miłości bliźnim, w Polskim Radiu 24 mówili: s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, inicjatorka i dyrektorka Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie oraz Grzegorz Kiciński, dyrektor generalny Fundacji Aniołów Miłosierdzia.
Audio
  • s. Michaela Rak i Grzegorz Kiciński o działalności Fundacji Aniołów Miłosierdzia
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pammy Studio/shutterstock.com

Miłosierdzie oznacza otwarcie serca na potrzeby innych. Trzeba troszczyć się o ich ciało i duszę. W historii nie brakowało osób, którzy świadczyli taką posługę. Chociaż byli ludźmi, ich posługa przypominała aniołów miłosierdzia.

Na Litwie aniołem miłosierdzia jest siostra Michaela Rak z Wilna, która stworzyła pierwsze w tym kraju hospicjum dla chorych. Jest jego prekursorką. Dla niej liczą się wszyscy ludzie bez względu na narodowość i wyznanie. W hospicjum każdy znajdzie pomoc i wsparcie. Wszyscy są otoczeni opieką paliatywną. Teraz powstało hospicjum dla chorych dzieci.

Wilno jest miejscem, gdzie ma początek kult Miłosierdzia Bożego: tu powstała Koronka do Miłosierdzia Bożego, powstał pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego, a teraz realizowane są konkretne dzieła miłosierdzia, takie jak hospicjum dla dzieci.

W audycji o działalności Fundacji Aniołów Miłosierdzia, o powstałym hospicjum dla chorych dzieci oraz o tym jak wygląda działalność fundacji w czasie pandemii, jak rodzą się kolejne inicjatywy, które powstają w domu mimo społecznej izolacji.

Gospodarzem programu była Sylwia Sułkowska.

Data emisji: 19.04.2010

Godzina emisji: 20.35

PR24

Zobacz więcej na temat: Wilno hospicjum pomoc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oni służą wsparciem dzieciom, dla których nie ma ratunku

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 02:06
Fundacja Gajusz, która istnieje od blisko 16 lat, pomaga chorym dzieciom i ich rodzicom. Początkowo zajmowała się zapewnieniem opieki wolontariuszy dzieciom chorym onkologicznie, a następnie rozszerzyła swoją działalność o pomoc psychologiczną i hospicjum domowe dla dzieci.
rozwiń zwiń