X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Komuniści nie mogą nam się śmiać w twarz". Jerzy Bukowski o możliwym przedawnieniu zbrodni PRL

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 18:30
- Nowelizacja ustawy o IPN, tak by zbrodnie komunistyczne się nie przedawniły, jest jedyną legislacyjną możliwością, która nie będzie nas kompromitować w setną rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Bukowski, były reprezentant prasowy gen. Ryszarda Kuklińskiego. Gościem był też radny PiS, Filip Frąckowiak.
Audio
  • J. Bukowski i F. Frąckowiak o przedawnieniach zbrodni komunistycznych ("Temat Dnia/Gość PR24")
Stefan Michnik
Stefan MichnikFoto: IPN

Goście PR24 odnieśli się do informacji o tym, że 1 sierpnia tego roku, zaczną się przedawniać zbrodnie komunistyczne z wyjątkiem zabójstw, które mają być ścigane jeszcze 10 lat. By zatrzymać bieg wydarzeń, potrzebna jest nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

"Zbrodnie nie mogą się przedawnić"

Kukliski 663.jpg
Ryszard Kukliński. Człowiek, który wstrząsnął komuną

Jerzy Bukowski filozof, były reprezentant prasowy gen. Ryszarda Kuklińskiego powiedział, że jest tym zbulwersowany. - Trzeba robić nowelizację ustawy o IPN. Cieszę się, że minister Antoni Macierewicz chce doprowadzić to tego by ustawę znowelizowano tak, by zbrodnie komunistyczne się nie przedawniały - powiedział. Dodał, że komuniści nie mogą nam się śmiać w twarz w setną rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami.

Filip Frąckowiak, radny PiS, dyrektor Izby Gen. Ryszarda Kuklińskiego dodał, że wciąż żyją ci sędziowie którzy wydali wyrok na Ryszarda Kuklińskiego. - Wierzę, że nowelizacja ustawy o IPN dojdzie do skutku, nawet w Senacie. Są odpowiedzialni za kary śmierci wobec tych, którzy walczyli o wolną Polskę, muszą być ścigani - mówił.

Rocznica

Goście PR24 rozmawiali też o rocznicy skazania na śmierć Ryszarda Kuklińskiego. 23 maja 1984 r. sąd wojskowy PRL skazał zaocznie, obecnie generała, pracującego do chwili ucieczki z Polski w Sztabie Generalnym WP, na karę śmierci. Wymierzono ją za dezercję i zdradę państwa - Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Kuklińskiego skazano też na konfiskatę mienia i zdegradowano.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Jerzy Bukowski (filozof, były reprezentant prasowy gen. Ryszarda Kuklińskiego) i Filip Frąckowiak (radny PiS, dyrektor Izby Gen. Ryszarda Kuklińskiego)

Data emisji: 23.05.2020 r.

Godz: 17.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr G. Majchrzak: Wojciech Jaruzelski był zwolennikiem rozwiązań siłowych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 22:30
- Pierwszą osobą, która tuż po 5.00 rano dowiedziała się o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego był prymas Józef Glemp. Powód był oczywisty, chodziło o zneutralizowanie Kościoła i odsunięcie w czasie walki z nim - mówił dr Grzegorz Majchrzak z IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem wstrząśnięty tą informacją". Rozpłochowski o możliwym przedawnieniu zbrodni komunistycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 14:56
- Z dniem 1 sierpnia 2020 r. ma ulec przedawnieniu ściganie za zbrodnie komunistyczne za wyjątkiem zabójstw. Jestem zdumiony i przerażony, że w tej sprawie jest cisza - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi audycji byli również inny opozycjonista z tego okresu, Andrzej Michałowski oraz Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
rozwiń zwiń