more_horiz

Polska otwiera granice. Adam Karpiński: świadomi turyści bardzo chętnie przyjadą

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 21:05
- Na dzień dzisiejszy mamy pewne ograniczenia, ale nie mamy zbyt wielu aż tak dużych utrudnień. Możemy już w przestrzeni zewnętrznej przebywać bez maseczek. Zatem myślę, że turyści świadomi, zarówno polscy, jak i zagraniczni, jeśli nie spotkają się z jakimś epidemicznym zarzewiem pandemii, to bardzo chętnie przyjadą - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
Audio
  • Adam Karpiński o sytuacji turystyki po otwarciu granic ("Temat dnia / Gość PR24")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/eggeegg
pap premier rp premier litwy 1200.jpg
Współpraca w czasie pandemii i otwarcie granic. Spotkanie premierów Polski i Litwy

Od soboty otwarte zostają polskie granice. Od tego momentu możliwe będzie przekraczanie granic nie tylko w celach zarobkowych, ale także turystycznych. Jak wygląda sytuacja turystyczna w kraju?

Turystyka powoli rodzi się do życia

Adam Karpiński, specjalista ds. turystyki, podkreślił, że branża już nie może się doczekać uruchomienia, a także że w wielu miejscach ta turystyka już się rozpoczęła,

- Na dzień dzisiejszy mamy pewne ograniczenia, ale nie mamy zbyt wielu aż tak dużych utrudnień. Możemy już w przestrzeni zewnętrznej przebywać bez maseczek. Zatem myślę, że turyści świadomi, zarówno polscy, jak i zagraniczni, jeśli nie spotkają się z jakimś epidemicznym zarzewiem pandemii, to bardzo chętnie przyjadą - stwierdził.

Jak podkreślił, istotna jest wymiana, żeby zarówno do polskich kurortów przyjeżdżali turyści z Polski i z zagranicy, ale także ważne jest, żeby polscy turyści mogli pojechać za granicę.

shutterstock cieszyn polska czechy granica free 1200.jpg
Czechy otwierają granicę z Polską, ale to nie oznacza końca ograniczeń

Co z turystyką zorganizowaną?

- Na dzień dzisiejszy turystyka mocno się rozwija w sposób indywidualny, brakuje nam jeszcze tej turystyki zorganizowanej. Nad tym najbardziej ubolewają właściciele biur podróży - mówił gość PR24.

Jak podkreślił, wycieczki organizowane przez biura podróży zapewne rozpoczną się za jakiś czas, kiedy trochę oswoimy się z nową rzeczywistością. Zaznaczył, że bardzo istotne dla branży, a także bezpieczeństwa wszystkich jest to, by turyści byli świadomi. Istotne jest, żeby każdy, kto wybiera się w podróż, sam ocenił swój stan zdrowia i nie oszukiwał siebie i innych.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Piotr Wąż
Gość: Adam Karpiński (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu)
Data emisji: 12.06.2020
Godzina emisji: 20.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także