more_horiz

"Wsparcie dla firm najważniejsze". Dr Rafał Parvi o gospodarczych priorytetach w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 21:00
- Tematyka dotycząca ekonomii i spraw społecznych jest obecna w kampanii wyborczej. Mamy pandemię koronawirusa i za wszelką cenę należy ratować gospodarkę - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista, dr Rafał Parvi z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. 
Audio
  • 16.06.2020 Dr Rafał Parvi: Najważniejszy jest plan wsparcia dla firm. (Temat Dnia / Gość PR24)
15.06.2020. Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Ryk. PAPWojciech Olkuśnik
15.06.2020. Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Ryk. PAP/Wojciech OlkuśnikFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Gwarancja świadczeń prorodzinnych i wsparcia finansowego rodziny – to zobowiązania z Karty Rodziny podpisanej przez ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Dodatkowo prezydent zapowiedział uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. 

"Najważniejszy jest plan wsparcia dla firm"

- Chcę Polski z prawdziwie społeczną gospodarką rynkową, nie dla elit, ale dla nas wszystkich. (...) Chcę prowadzić polskie sprawy tak, jak prowadziłem je przez ostatnie pięć lat. Mądrze, z ukierunkowaniem na sprawy społeczne i na rozwój gospodarczy - zapewniał.

Dodał, że w Polsce "jest miejsce dla każdego, dla każdego, kto chce żyć uczciwie, uczciwie dla Polski pracować, kto chce z nami razem budować naszą wspólną pomyślność". Zadeklarował przy tym, że "Polska ma być krajem równych szans - od wioski, od małego sioła, aż po wielkie miasto".

Marlena Maląg 1200.jpg
Marlena Maląg: nie odbierzemy rodzinom 500+ i dalej będziemy walczyć o miejsca pracy

Zdaniem dra Rafała Parvi, tematyka gospodarcza jest obecnie bliżej Polaków, niż mogłoby się to nam wydawać jeszcze kilka miesięcy temu. - Mamy pandemię koronawirusa i za wszelką cenę należy ratować gospodarkę - przekonywał ekonomista w PR24. - Najważniejszy jest plan wsparcia dla firm. Firmy to 90-95 proc. naszego PKB, ale to także zatrudnienie, możliwość zarobkowania dla milionów Polaków - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: >>>"Najwyższa wartość". Dr Tomasz Żukowski o znaczeniu rodziny w życiu Polaków

Naukowiec z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu podkreślał, że "oprócz obrony firm przed upadkiem, równie ważne są wszystkie programy społeczne", bo jak zauważył "dzięki nim wiele grup Polaków może tu liczyć na jakieś dodatkowe środki".

- 500+ to nie jest temat nowy, ale przypuszczam, że będzie rozwijany. Powinien być modernizowany, może będzie 600+? - zastanawiał się gość PR24.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: dr Rafał Parvi (Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu)

Data emisji: 16.06.2020 

Godzina emisji: 20:06

PR24/PAP/IAR/tb

Zobacz także

Zobacz także