X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wsparcie dla firm najważniejsze". Dr Rafał Parvi o gospodarczych priorytetach w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 21:00
- Tematyka dotycząca ekonomii i spraw społecznych jest obecna w kampanii wyborczej. Mamy pandemię koronawirusa i za wszelką cenę należy ratować gospodarkę - powiedział w Polskim Radiu 24 ekonomista, dr Rafał Parvi z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. 
Audio
  • 16.06.2020 Dr Rafał Parvi: Najważniejszy jest plan wsparcia dla firm. (Temat Dnia / Gość PR24)
15.06.2020. Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Ryk. PAPWojciech Olkuśnik
15.06.2020. Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Ryk. PAP/Wojciech OlkuśnikFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Gwarancja świadczeń prorodzinnych i wsparcia finansowego rodziny – to zobowiązania z Karty Rodziny podpisanej przez ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Dodatkowo prezydent zapowiedział uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. 

"Najważniejszy jest plan wsparcia dla firm"

- Chcę Polski z prawdziwie społeczną gospodarką rynkową, nie dla elit, ale dla nas wszystkich. (...) Chcę prowadzić polskie sprawy tak, jak prowadziłem je przez ostatnie pięć lat. Mądrze, z ukierunkowaniem na sprawy społeczne i na rozwój gospodarczy - zapewniał.

Dodał, że w Polsce "jest miejsce dla każdego, dla każdego, kto chce żyć uczciwie, uczciwie dla Polski pracować, kto chce z nami razem budować naszą wspólną pomyślność". Zadeklarował przy tym, że "Polska ma być krajem równych szans - od wioski, od małego sioła, aż po wielkie miasto".

Marlena Maląg 1200.jpg
Marlena Maląg: nie odbierzemy rodzinom 500+ i dalej będziemy walczyć o miejsca pracy

Zdaniem dra Rafała Parvi, tematyka gospodarcza jest obecnie bliżej Polaków, niż mogłoby się to nam wydawać jeszcze kilka miesięcy temu. - Mamy pandemię koronawirusa i za wszelką cenę należy ratować gospodarkę - przekonywał ekonomista w PR24. - Najważniejszy jest plan wsparcia dla firm. Firmy to 90-95 proc. naszego PKB, ale to także zatrudnienie, możliwość zarobkowania dla milionów Polaków - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: >>>"Najwyższa wartość". Dr Tomasz Żukowski o znaczeniu rodziny w życiu Polaków

Naukowiec z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu podkreślał, że "oprócz obrony firm przed upadkiem, równie ważne są wszystkie programy społeczne", bo jak zauważył "dzięki nim wiele grup Polaków może tu liczyć na jakieś dodatkowe środki".

- 500+ to nie jest temat nowy, ale przypuszczam, że będzie rozwijany. Powinien być modernizowany, może będzie 600+? - zastanawiał się gość PR24.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: dr Rafał Parvi (Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu)

Data emisji: 16.06.2020 

Godzina emisji: 20:06

PR24/PAP/IAR/tb

Czytaj także

Eksperci: wielkie inwestycje publiczne największą szansą dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 13:10
- Wielkie inwestycje publiczne są tymi, które mogą pozwolić odbudować się gospodarce po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Są też szansą dla prywatnych kooperantów oraz dają nadzieję na realne miejsca pracy - mówili goście "Rządów Pieniądza": dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego i Arkadiusz Pączka, ekspert Pracodawców RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zyskają ci, którzy zadbają o nasze domowe budżety". Prof. Henryk Domański o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 15:29
- W najbliższych miesiącach Polacy będą brać pod uwagę własne bezpieczeństwo ekonomiczne, a to siłą rzeczy są w stanie zabezpieczyć obecnie rządzący - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog, prof. Henryk Domański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jałowiczor: obserwujemy gwałtowną reakcję na podpisanie Karty Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 13:15
- Przeciwnicy Andrzej Dudy chcą przedstawić Kartę Rodziny nie jako deklarację broniącą rodziny, ale coś, co szkodzi osobom, które mają orientację inną niż heteroseksualna - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" o ideologii LGBT.
rozwiń zwiń