X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Tomasz Wróblewski: relacje polsko-amerykańskie są takie, jakich nie mieliśmy jeszcze w historii

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:56
- Nawet jeżeli te relacje były zawsze poprawne i dobre - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.
Tomasz Wróblewski
Tomasz WróblewskiFoto: Mat. Rekłajtis

Tomasz Wróblewski podkreślił, że "na dziś liczą się gesty i kierunek myślenia". Przypomniał, że w USA również zbliżają się wybory prezydenckie, a rozmowy i ustalenia, które zapadną w najbliższych dniach, będą musiały być kontynuowane pod koniec roku.

Publicysta zwrócił również uwagę na komentarze polskiej opozycji na temat wizyty w Waszyngtonie. - W tych wypowiedziach nie widzę głosów, które sugerowałyby zmianę polityki zagranicznej względem Stanów Zjednoczonych - stwierdził Tomasz Wróblewski. Dodał, że te opinie są głównie spowodowane trwającą kampanią prezydencką w Polsce.

Czytaj również:

Dobre relacje

kprp duda trump 1200.jpg
Publicysta: USA chcą mieć partnera w tej części Europy. To zabezpieczenie przed agresją Rosji

- Relacje polsko-amerykańskie, a zwłaszcza te spersonalizowane pomiędzy prezydentami Andrzejem Dudą i Donaldem Trumpem, są takie, jakich nie mieliśmy jeszcze w historii. Nawet jeżeli te relacje były zawsze poprawne i dobre - podkreślił Wróblewski.

Gość audycji odniósł się również do sytuacji wewnętrznej w USA. - Donald Trump budzi mnóstwo kontrowersji. (...) Niewątpliwie progresywne ruchy społeczne będą miały mu mnóstwo za złe, jeżeli chodzi o konflikt z #BlackLivesMatter czy środowiskami klimatystów. To są na pewno otwarte i silne konflikty. To także napięcia związane z konfliktami międzynarodowymi - tłumaczył publicysta Warsaw Enterprise Institute.

Podsumowując, powiedział, że "pandemia wyciągnęła wiele kryzysów i napięć na zewnątrz i je podsyciła".

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
12:37 _PR24_AAC 2020_06_24-11-25-13.mp3 Tomasz Wróblewski o wizycie prezydenta Andrzej Dudy w USA i sytuacji w Stanach Zjednoczonych (Temat dnia/Gość PR24)

 

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Tomasz Wróblewski (WEI)

Data emisji: 24.06.2020

Godzina emisji: 11.15

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert PISM: planem A byłoby zwiększenie sił USA na wschodniej flance NATO i pozostawienie ich w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 22:30
Na pewno możliwe jest przeniesienie przynajmniej części sił USA z Niemiec do Polski i innych krajów. Z pewnością toczą się o takiej możliwości rozmowy. To lepsze wyjście niż zredukowanie sił USA w Niemczech bez relokacji - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Analityk dodaje, że Kongres będzie próbował odwieść administrację od planu zmniejszania liczebności sił w Niemczech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wysoka ranga delegacji amerykańskiej na rozmowach z prezydentem Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 08:50
Na spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem omawiane będą kwestie regionalnego bezpieczeństwa, niezależności energetycznej, współpracy gospodarczej, inicjatywy Trójmorza oraz infrastruktury 5G. W rozmowach w Białym Domu uczestniczyć będą urzędnicy wysokiego szczebla - dowiedziało się Polskie Radio. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba obniżenia rangi wizyty prezydenta w USA". Rzecznik rządu o liście Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 10:14
- List kandydata KO Rafała Trzaskowskiego do prezydenta Andrzeja Dudy to próba obniżenia rangi odbywającej się wizyty głowy państwa w USA - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń