X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

100-lecie Bitwy Warszawskiej. Hlebowicz: ten triumf odmienił bieg historii

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 18:20
- Z okresu tuż przedrozbiorowego, rozbiorowego, XX wieku, cała wojna polsko-bolszewicka to największe zwycięstwo polskiego ducha - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz z Instytutu Pamięci Narodowej. - Cała Europa powinna zgodnie świętować jej bardzo ważną (setną - przyp. red.) rocznicę - dodał.
Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku
Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 rokuFoto: Stanislaw Tokarski/Shutterstock.com

Obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej rozłożone zostały na pięć dni - od 13 do 17 sierpnia. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie, Ossowie, Radzyminie i Mińsku Mazowieckim. 

Posłuchaj
23:38 bitwa 27 czerwiec 2020 17_35_50.mp3 Adam Hlebowicz o roli Bitwy Warszawskiej (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

Adam Hlebowicz jest zdania, że to najważniejszy triumf polskiego wojska w XX wieku. Jego zdaniem wynik bitwy "odmienił bieg historii, zatrzymał pochód bolszewików".

- Z okresu tuż przedrozbiorowego, rozbiorowego, XX wieku, cała wojna polsko-bolszewicka to największe zwycięstwo polskiego ducha - mówił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Gliński 1200.jpg
100-lecie Bitwy Warszawskiej. Piotr Gliński: naszym wianem sieć nowych muzeów

Czytaj więcej:

Godne upamiętnienie

Gość PR24 podkreślił, że to wydarzenie ważne nie tylko dla Polski, ale dla wszystkich państw kontynentu. - Ten pochód, który Lenin nakazał (...) groził bardzo daleko idącymi konsekwencjami - powiedział. - Cała Europa powinna zgodnie świętować tę bardzo ważną rocznicę - podkreślił.

- To wydarzenie zasługuje na takie upamiętnienie, które pozostanie na stulecia tak, aby po naszym pokoleniu została pamiątka, że upamiętniliśmy w sposób godny obrońców Polski i cywilizacji chrześcijańskiej, zachodniej, śródziemnomorskiej sprzed stu lat - powiedział Adam Hlebowicz.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Adam Hlebowicz (IPN)

Data emisji: 27.06.2020 

Godzina emisji: 17.33

PR24, ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bitwa Warszawska 1920 roku. Co o niej wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 22:00
Bitwa Warszawska, chociaż rozegrała się 96 lat temu, ciągle budzi emocje. Przez historyków natomiast została uznana za jedną z najważniejszych bitew świata. O tym w reportażu Olgi Mickiewicz "Bitwa".
rozwiń zwiń