X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dr Tomasz Żukowski: Andrzej Duda ma większe zdolności mobilizacyjne elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:01
- W I turze osoby w wieku 65+ poszły w mniejszej liczbie niż zazwyczaj. Jeśli teraz się zmobilizują, zwiększy to w oczywisty sposób szanse Andrzeja Dudy - powiedział dr Tomasz Żukowski, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

Już w najbliższą niedzielę rozstrzygnie się, kto przez najbliższe 5 lat będzie prezydentem Polski. O końcowym wyniku może zdecydować mobilizacja elektoratów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

Andrzej Anusz 1200.jpg
Politolog: Andrzej Duda może mieć jeszcze 2-3 proc. rezerwowego elektoratu

Dr Tomasz Żukowski stwierdził, że jeśli do głosowania pójdzie więcej osób w wieku 65+ niż w I turze, a młodsze grupy nie ulegną demobilizacji, to frekwencja może wynieść powyżej 70 proc. - Byłby to rekord w historii III RP - zauważył.

Posłuchaj
19:50 PR24_AAC 2020_07_09-14-09-09.mp3 Dr Tomasz Żukowski o szansach Andrzeja Dudy na zwycięstwo w wyborach prezydenckich ("Temat dnia/Gość PR24")

Przewaga Andrzeja Dudy w sondażach

W sondażach, w których respondenci pytani są o to, kto wygra, kto będzie lepszym prezydentem w czasie kryzysu lub komu bardziej ufają, to z większą lub mniejszą przewagą wygrywa Andrzej Duda.

1200_Duda_TT.jpg
Prezydent: wierzę w to, że wygra Polska ambitna, Polska rozwoju

- Również z badań, z którymi się zapoznałem, wynika, że Andrzej Duda ma większe zdolności mobilizacyjne własnego elektoratu. W I turze osoby w wieku 65+ poszły w mniejszej liczbie niż zazwyczaj. Jeśli teraz się zmobilizują, to zwiększy to w oczywisty sposób szanse obecnego prezydenta - wskazał politolog.

Większa szansa na mobilizację w mniejszych miejscowościach

Rozmówca Antoniego Trzmiela podkreślił także, że większy potencjał do podniesienia pułapu frekwencyjnego jest w mniejszych i średnich miejscowościach, co również zwiększa szanse Andrzeja Dudy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: dr Tomasz Żukowski, politolog
Data emisji: 09.07.2020
Godzina emisji: 14.09

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Postawi na wojnę totalną". Politolog o ewentualnym zwycięstwie Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 16:20
- Bardziej realnym scenariuszem w przypadku prezydentury Rafała Trzaskowskiego jest ten konfliktowy, korzystniejszy z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej, w którym dążyłby do zwiększenia napięcia politycznego mogącego zakończyć się wojną totalną - powiedział Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koalicja Polskich Spraw". Prof. Jabłoński: prezydent chce być arbitrem jednoczącym społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:59
- Andrzej Duda poprzez wielką koalicję polskich spraw chce zakopywać podziały, jakie istnieją w Polsce, chce działać na rzecz jedności ludzi o tych samych wartościach. Ma w tym szczególną rolę i znacznie większą szansę niż Rafał Trzaskowski – powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń