more_horiz

Bez biało-czerwonych flag na wiecu Trzaskowskiego. Wiceminister: pokazuje to prawdziwe odczucia w PO

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 11:54
- To smutne i pokazujące rzeczywiste intencje Platformy Obywatelskiej. Dystansując się od naszej flagi, ukazuje ona swój stosunek do polskich spraw - powiedział Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. - Zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego oznaczałoby w istocie realizację niemieckiej polityki - dodał.
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiFoto: PR24/AK

Z jednej strony morze biało-czerwonych flag na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy, a z drugiej brak narodowych barw na wiecu Rafała Trzaskowskiego. Ten właśnie element przykuł uwagę internautów i komentatorów.

"Smutny widok"

pap_20191122_09X (1).jpg
"Pokazał, że Polska jest mu obojętna". Zybertowicz o wieczorze wyborczym Trzaskowskiego

Do sprawy odniósł się również Janusz Kowalski, który stwierdził, że w ten sposób Platforma Obywatelska, środowisko polityczne obecnego prezydenta Warszawy "pokazało swoje prawdziwe intencje i odczucia". - Był to smutny widok. Dystansując się od naszej flagi, ukazuje ona swój stosunek do polskich spraw - ocenił polityk.

Posłuchaj
21:32 _PR24_AAC 2020_07_13-11-07-33.mp3 Janusz Kowalski o wyniku wyborów prezydenckich, braku biało-czerwonych flag na wiecu Rafała Trzaskowskiego i polityce energetycznej Niemiec oraz Unii Europejskiej ("Temat dnia/Gość PR24")

Kowalski: nie kojarzę, by Trzaskowski powiedział "NIE" Berlinowi

W rozmowie z Ryszardem Gromadzkim przypomniał, że Rafał Trzaskowski był "zwolennikiem tego, by nie realizować budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i 1,8 tys. nowych linii kolejowych".

- Chciał realizować niemiecki scenariusz, niemiecką politykę w Polsce. Nasi rodacy to odrzucili. Nie znam ani jednego przykładu, gdy pan Trzaskowski powiedział "NIE" polityce Berlina – podkreślił wiceminister.

mid-20712497 (1) (1).jpg
Polacy docenili prezydenta. Andrzej Duda zdobył blisko 1,8 mln głosów więcej niż w 2015 r.

"Ogromny mandat społeczny"

Odnosząc się do zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, Janusz Kowalski zwrócił uwagę, że to również brak zgody na rewolucję obyczajową oraz ideologię LGBT, za czym stał Rafał Trzaskowski, zdecydował o wygranej kandydata Zjednoczonej Prawicy.

- Ten triumf dał nam ogromny i fundamentalny mandat społeczny na dokończenie reform w Polsce. Trzeba zakazać wydawania publicznych pieniędzy na jakiekolwiek ideologie LGBT czy działania skrajnie lewackich organizacji - zaznaczył.

Na antenie Polskiego Radia 24 Janusz Kowalski podkreślił także znaczenie poparcia NSZZ "Solidarność" i jej przewodniczącego dla Andrzeja Dudy. - To właśnie ten głos związku i pana Piotra Dudy był kluczowy i decydujący o zwycięstwie naszego kandydata - dodał na zakończenie.  

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 11.09

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także