more_horiz

Polskie auto elektryczne. Szef ElectroMobility Poland: jazda Izerą to frajda, ale i oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:48
- Jako szef tego projektu i jako Polak chciałbym, abyśmy konkurowali z technologiami i innowacjami. To również więcej pieniędzy, które zostają w naszych kieszeniach, gdyż przejechanie elektrykiem 100 km kosztuje ok. 5-7 zł, a samochodem spalinowym - 30-35 zł - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.
Samochody elektryczne Izera
Samochody elektryczne IzeraFoto: Twitter/Polska Grupa Motoryzacyjna

Polski samochód elektryczny Izera w trzecim kwartale 2023 roku ma zjechać z taśmy produkcyjnej. Przedstawiciele spółki ElectroMobility Poland zaprezentowali prototypy dwóch aut. W przyszłym roku na Śląsku ma się rozpocząć budowa fabryki.

"Magnes dla rozwoju"

jakóbik663.jpg
Izera powtórzy sukces Fiata 126p? Wojciech Jakóbik: to auto ma się sprzedawać

- Izera ma stworzyć dostępny cenowo samochód dla przeciętnego Kowalskiego. Struktura jest coraz lepsza, ale cena jest cały czas barierą. Za priorytet wzięliśmy sobie opracowanie trzech modeli samochodów, które będą dostępne dla klienta. Jako szef tego projektu i jako Polak chciałbym, abyśmy konkurowali technologiami i innowacjami. Ten projekt ma szansę stać się magnesem dla rozwoju naszego sektora automobile - podkreślił Piotr Zaremba.

Posłuchaj
18:23 PR24_MPLS 2020_07_30-10-41-43.mp3 Piotr Zaremba w rozmowie na temat polskiego samochodu elektrycznego Izera (Temat Dnia/Gość PR24)

- Samochód elektryczny daje wiele frajdy z jazdy. To również więcej pieniędzy, które zostają w naszych kieszeniach. To koszty wielkości 5-7 zł za 100 km. Przejechanie 100 km samochodem spalinowym to koszt rzędu 30-35 zł. Niezagospodarowana energia może być zużyta przez samochody elektryczne, co jest rozwiązaniem dobrym zarówno dla energetyki, jak i klientów - dodał. 

Czytaj także:

- Polscy klienci lubią robić przerwę po ok. 200 przejechanych kilometrach. To daje możliwość podładowania baterii. Są jeszcze trasy, gdzie trudno przejechać samochodem elektrycznym, ale niektórzy wybierają się już samochodem elektrycznym z Warszawy nad morze. Jestem przekonany, że takich samochodów będzie na naszych drogach coraz więcej - przyznał rozmówca.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Piotr Zaremba (ElectroMobility Poland)
Data emisji: 30.07.2020
Godzina emisji: 10.33

Polskie Radio 24/pkr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem