X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To kompleksowe spojrzenie na problem". Szef Forum Młodych PiS o ustawie dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:02
- To kompleksowe spojrzenie na problem i ustanowienie nowego ładu prawnego w zakresie ochrony zwierząt. To cały system ochrony zwierząt w Polsce - powiedział o projekcie ustawy dotyczącym ochrony zwierząt w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
Schronisko dla zwierząt
Schronisko dla zwierzątFoto: shutterstock.com/Kamila Koziol

Rozmowa dotyczyła ustawy o ochronie zwierząt i hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. - To cały system ochrony zwierząt w Polsce, a więc kontrole w schroniskach, kwestia hodowli i uboju rytualnego, ale także trzymanie zwierząt na uwięzi czy kwestia zwierząt cyrkowych. To kompleksowe spojrzenie na problem i ustanowienie nowego ładu prawnego w zakresie ochrony zwierząt - wyjaśnił Michał Moskal.

EN Michał Moskal 1200 (1).jpg
"Jesteśmy w stanie wypracować ponadpartyjną zgodę". Michał Moskal o projekcie ustawy o ochronie zwierząt

- W przypadku zwierząt futerkowych niestety jest to branża naznaczona wieloma patologiami, jeśli chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt i nie dotyczy to tylko Polski. W tej sferze musimy iść do przodu i na takie problemy odpowiadać - dodał. 

Czytaj także:

- Nie chcemy, by dzikie zwierzęta były wykorzystywane w cyrkach. Są zwierzęta, które nie znają innego życia, co wiąże się dla nich z ogromnym cierpieniem. To coś, co powinno odejść w niepamięć. Zależy nam również na tym, by dopuszczone było tylko tymczasowe trzymanie zwierzęcia na uwięzi, o długości minimalnej 6 metrów. Posiadanie zwierzęcia w domu także wiąże się z odpowiedzialnością, by zapewnić mu odpowiednie warunki bytowe - podkreślił.

Posłuchaj
05:48 PR24_MPLS 2020_09_09-10-06-38.mp3 Michał Moskal o projekcie ustawy dot. ochrony zwierząt (Temat Dnia/Gość PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Michał Moskal (PiS)

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 10.06

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

"Trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny". Prezes PiS o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 12:09
Jarosław Kaczyński podczas konferencji odniósł się do tematu ochrony zwierząt. Podkreślił, że w tej sprawie konieczny jest "zupełnie nowy porządek prawny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omijali procedury, robili sobie żarty z wielu instytucji. Liziniewicz o lobby futrzarskim

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 16:25
- To ogromne lobby, które ma pieniądze i poparcie dużej części środowisk prawicowych - ocenił w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń