more_horiz

Prezes PKP Cargo: pandemia pokazała, że najpewniejszym środkiem transportu towarów jest kolej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 14:06
- Ten trudny okres jest momentem znalezienia szans i one są. Przez czas pandemii okazało się, że najpewniejszym środkiem transportu towarów jest kolej - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP Cargo.
Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz w rozmowie z Adrianem Klarenbachem
Prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz w rozmowie z Adrianem KlarenbachemFoto: Polskie Radio 24

Tematem rozmowy była kondycja kolejnictwa w dobie kryzysu gospodarczego. - Każdy zdaje sobie sprawę z problemów związanych z pandemią i lockdownem gospodarki, a także polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Ten trudny okres jest momentem znalezienia szans i one są. Każde kryzysy niosą za sobą nowe możliwości. Przez czas pandemii okazało się, że najpewniejszym środkiem transportu towarów jest kolej - ocenił Czesław Warsewicz.

Mazur 1200.jpg
Forum Ekonomiczne 2020. Krzysztof Mazur: chcemy tworzyć fabryki odporne na COVID-19

- W 2018 r. postawiliśmy strategię, że przekształcamy się w operatora logistycznego. Teraz mamy praktycznie 20 proc. udziału przewozów intermodalnych. Kilka lat temu to było 1-2 proc. Pozwoliło to nam stabilnie przetrwać i przejść ten trudny okres. Zmieniliśmy strukturę przewozową w kierunku operatora logistycznego - podkreślił.

Czytaj także:

- W zeszłym roku skończyliśmy przetarg na dostawę wagonów intermodalnych i lokomotyw. Prace, które trwają na liniach kolejowych, są teraz intensywne, a więc wagony do przewozu są bardziej potrzebne. Mając wolne wagony, jeździmy po ofercie dnia i możemy dziś przewozić jeszcze więcej ładunków. Mamy zdolność przewozową dla energetyki czy przemysłu cieplnego - podsumował.

Posłuchaj
10:51 PR24_MPLS 2020_09_09-12-37-29.mp3 Czesław Warsewicz o kondycji PKP Cargo (Temat Dnia/Gość PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Czesław Warsewicz (PKP Cargo)

Data emisji: 09.09.2020

Godzina emisji: 12.37

Polskie Radio 24/pkr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem