X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nawalny miał zginąć". Kuczyński o próbie otrucia rosyjskiego opozycjonisty

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 16:03
- Są zwolennicy tezy, że w próbie otrucia Aleksieja Nawalnego chodziło o demonstrację siły, czasowe wyeliminowanie go z życia publicznego. Przychylam się jednak do innej tezy - mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński. 
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: PAP/EPA/YEVGENY FELDMAN

Jego zdaniem Nawalny miał zginąć podczas lotu samolotem z Syberii. - W wyniku szczęśliwych okoliczności, których organizatorzy zamachu nie wzięli pod uwagę, przeżył próbę zabójstwa - powiedział Grzegorz Kuczyński. 


Nawalny 1200 free.jpg
Nawalny odzyskał pamięć i mowę. Szpital wzmacnia ochronę w obawie o jego bezpieczeństwo

Taką okolicznością - zdaniem Kuczyńskiego - była decyzja pilotów o awaryjnym lądowaniu. - Zastanawiające jest, że akurat w tym momencie na lotnisku był alarm bombowy. Być może była to próba służb, by nie dopuścić do lądowania - tłumaczył gość Polskiego Radia 24. 

Natomiast druga okoliczność wynikała z pierwszej. - Lokalne służby w szpitalu w Omsku nie zdawały sobie sprawy z tego, co się dzieje. Dlatego lekarze zareagowali profesjonalnie, podając Nawalnemu atropinę. Od początku dawali też do zrozumienia, że doszło do otrucia. Dopiero po przyjeździe śledczych z FSB zmienili zdanie. Decyzja pilotów o awaryjnym lądowaniu i właściwe decyzje lekarzy uratowały Nawalnemu życie - zauważył ekspert. 

Miejsce i czas

- Proszę też zwrócić uwagę na miejsce i moment, które wybrano do zamachu. Oczywiste jest, że pomoc medyczna na pokładzie samolotu na wysokości kilku tysięcy metrów nie może być szybka. Co innego, gdyby Nawalnemu dosypano czegoś do herbaty w kawiarni w centrum Moskwy. Wybór czasu i miejsca przemawia za tym, że intencją było zamordowanie Nawalnego - podkreślił Grzegorz Kuczyński.


Posłuchaj
21:34 PR24_MPLS 2020_09_10-15-07-46.mp3 Grzegorz Kuczyński o próbie otrucia Aleksieja Nawalnego (Temat dnia/Gość PR24)

 

Dodał również, że próba likwidacji Aleksieja Nawalnego była reakcją Władimira Putina na wydarzenia na Białorusi. Chodziło o wyeliminowanie potencjalnego przeciwnika w następnych wyborach prezydenckich. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Grzegorz Kuczyński

Data emisji: 10.09.2020

Godzina emisji: 15.09

Polskie Radio 24

Czytaj także

Szef NATO: wzywamy Rosję do ujawnienia informacji o programie dotyczącym nowiczoka

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 15:20
NATO wezwało Rosję do ujawnienia informacji o programie dotyczącym chemicznego środka bojowego nowiczok. Poinformował o tym sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg po nadzwyczajnym spotkaniu ambasadorów państw członkowskich w Brukseli.
rozwiń zwiń