X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Prowokatorzy muszą odpowiedzieć za swoje czyny". Wójt gminy Zakrzówek o pozwie przeciwko kłamstwom aktywisty LGBT

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 11:20
- Mam apel do samorządów: przestańcie się bać prowokatorów, oni muszą odpowiedzieć za swoje kłamliwe czyny szkodzące waszym gminom - apelował w Polskim Radiu 24 Józef Potocki, wójt gminy Zakrzówek.
Audio
  • J. Potocki o pozwie przeciwko B. Staszewskiemu, aktywiście LGBT ("Gość PR24")
Tabliczka Strefa wolna od LGBT umieszczona przy wjeździe do jednej z gmin
Tabliczka "Strefa wolna od LGBT" umieszczona przy wjeździe do jednej z gmin Foto: Bartosz Staszewski/East News (czyli sam autor)

Gmina Zakrzówek pozwała Bartosza Staszewskiego za akcję "Strefy wolne od LGBT". Przy wsparciu finansowym i prawnym Reduty Dobrego Imienia, gmina Zakrzówek (woj. lubelskie) złożyła do Sądu Okręgowego w Lublinie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Bartoszowi Staszewskiemu.

"Krzywdząca prowokacja"

- Zdecydowaliśmy się złożyć pozew o ochronę dóbr osobistych za jego fałszywą akcję "Strefa wolna od LGBT". Takich stref nie ma w Polsce, nie ma ich też w naszej gminie. Takie fałszywe zestawianie i prowokacja są dla nas krzywdzące - powiedział wójt gminy Zakrzówek.

Jak dodał, taka fałszywa informacja puszczona w świat, doprowadziła do tego, że wielcy politycy na świecie, J. Biden, U. von der Leyen czy władze Norwegii, zaczęli postrzegać Polskę jako kraj, który dyskryminuje innych. - Dlatego zdecydowaliśmy się pozwać tego człowieka. Sam żałuję, że tak późno, byliśmy za długo chłopcem do bicia. Dziś uważam, że reszta samorządów też powinna podjąć takie działania i stawić odpór tej fałszywej i szkalującej Polskę prowokacji - mówił Józef Potocki.


staszewski 1200 pap.jpg
Naklejał tabliczki "strefa wolna od LGBT". Teraz czeka go proces

Przypomniał, że Rada Gminy Zakrzówek podjęła stanowisko sprzeciwiające się ideologizacji dzieci w szkołach. Stanowisko broniące prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców oraz poszanowania osobistych stref intymności każdego ucznia.

"Oczekujemy odkłamania fałszu"

- To stanowisko sprzeciwiające się wkraczaniu w nasz świat ideologii, natomiast w żaden sposób nie dyskredytuje żadnych osób ze względu na ich orientację czy jakiekolwiek inne cechy - powiedział gość PR24.

Wójt dodał też, że od aktywisty, którego gmina pozwała do sądu, oczekuje odkłamania fałszywych informacji. - Odkłamania na taką skalę, z jaką mieliśmy do czynienia w odwrotną stronę. Oczekuję prawdziwych informacji na temat samorządów w Polsce - powiedział wójt.

Jego zdaniem, mieszkańców gminy Zakrzówek próbuje się szufladkować jako osoby, które dyskryminują ludzi o innej orientacji seksualnej. Budowanie takiego wizerunku, jak zauważył Józef Potocki, może sprawiać, że potencjalni inwestorzy lub turyści będą się zastanawiać, czy tu przyjechać.


Posłuchaj
12:54 PR24_MPLS 2020_09_22-10-33-12.mp3 J. Potocki o pozwie przeciwko B. Staszewskiemu, aktywiście LGBT ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Michał Rachoń

Gość: Józef Potocki (wójt gminy Zakrzówek)

Data emisji: 22.09.2020

Godzina: 10.33 

Czytaj także

Maciejewski: w świecie Zachodu liberałowie i lewica mają większe prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 10:00
- Liberalni intelektualiści, pod płaszczem ochrony praworządności, wciskają ludziom na przykład ideologię gender - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, Jakub Maciejewski z "Sieci". Gośćmi audycji byli też: Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Paweł Krulikowski z portalu reo.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa uchwały "anty-LGBT". Wiceszef MS wystąpi o kasację od wyroku WSA

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:43
- Dziś wystąpię do Prokuratora Generalnego, żeby rozważył wniesienie skargi kasacyjnej od wyroku WSA w Gliwicach, który unieważnił uchwałę rady gminy Istebna w sprawie powstrzymania ideologii LGBT – powiedział w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń