"Różaniec do granic nieba" w czasie pandemii i protestów. Bodasiński: konieczna jest interwencja Boga

2020-10-31, 15:30

"Różaniec do granic nieba" w czasie pandemii i protestów. Bodasiński: konieczna jest interwencja Boga
Uczestnicy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającemu prawo aborcyjne. Foto: PAP/Leszek Szymański

- "Różaniec do granic" ma uruchomić niebo do pomocy nam tutaj na ziemi, bo stanęliśmy w sytuacji krytycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Bodasiński, reżyser i współorganizator akcji.

Według Macieja Bodasińskiego, "sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej krytyczna i sami sobie z nią nie poradzimy". - Serca drugiego człowieka nie można bowiem zmienić siłą - wskazał.

- Jeżeli znaczna część narodu myśli już w innym systemie wartości, to potrzebna jest interwencja Pana Boga, który może zacząć wpływać na sytuacje w naszej ojczyźnie. Jest to wręcz konieczne - ocenił gość PR24.

Powiązany Artykuł

jędraszewski 1200.jpg
"Znajdujecie się na pierwszej linii zmagań". Abp Jędraszewski napisał list do kapłanów

Dlatego - według organizatora "Różańca do granic nieba" - coraz więcej ludzi musi się włączać w tego typu akcje. - Inaczej już po nas. Przyjdzie koniec świata, który znamy i cywilizacji, w której żyjemy. Stąd modlitwa pokutna i różańcowa - podkreślił Maciej Bodasiński.

Posłuchaj

Maciej Bodasiński o akcji "Różaniec do granic nieba" (Temat dnia/Gość PR24) 18:17
+
Dodaj do playlisty

Wielka modlitwa

"Różaniec do granic nieba" potrwa do 8 listopada, czyli przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Będzie on modlitwą pokutną za wszystkie grzechy i zaniedbania przeciwko życiu. Organizatorzy podkreślają, że jeśli z różnych powodów tego rodzaju modlitwa nie będzie mogła odbyć się w parafii, można ją zorganizować przy kaplicy przydrożnej, pod krzyżem, w salce katechetycznej czy w hali sportowej. "Różaniec do granic nieba" można również przeżywać w domu.

Szczegóły akcji znajdują TUTAJ. Zamieszczono tam także fragmenty przemówień i homilii m.in. świętych Jana Pawła II, Maksymiliana Marii Kolbego, kardynała Stefana Wyszyńskiego, księdza Franciszka Blachnickiego, mistyczki Wandy Malczewskiej, czy księdza Piotra Pawlukiewicza. Będzie je można wykorzystać w czasie nabożeństw w świątyniach czy w modlitwie osobistej.

Powiązany Artykuł

Warszawaprotest.jpg
"Zobaczyłem upadek pokolenia". Wojciech Reszczyński o "Marszu na Warszawę"

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Maciej Bodasiński
Data emisji: 28.10.2020
Godzina emisji: 20.06

PR24

Polecane

Wróć do strony głównej