X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie zostaliśmy uznani za dziennikarzy". Jacek Liziniewicz o konferencji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 12:30
- Jeśli taka ma być przyszłość, to nie rysuje się zbyt kolorowo. Czeka nas rodzaj zamordyzmu ostrzejszego, niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), jeden z dziennikarzy, których nie wpuszczono na konferencję Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
Audio
  • 25.11.2020 Jacek Liziniewicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart  oraz dziennikarze próbujący dostać się na konferencję w Klubie Parasolki w Warszawie, 24.11.2020.
Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart oraz dziennikarze próbujący dostać się na konferencję w Klubie Parasolki w Warszawie, 24.11.2020. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet nie wpuściła na konferencję prasową dziennikarzy Telewizji Polskiej, "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika.

mid-20b24096 (3).jpg
"Marta Lempart boi się trudnych pytań". Dorota Kania o działalności Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet

Dziennikarze innych redakcji mogli wejść na briefing zorganizowany w siedzibie Strajku Kobiet. O możliwości wzięcia udziału w konferencji decydowała nazwa redakcji w legitymacji prasowej.

Jacek Liziniewicz zwracał uwagę, że rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar nie zajął w tej sprawie stanowiska, twierdząc, że byłoby to recenzowanie działalności prywatnej fundacji. - Rzecznik wie, że gdyby zdobył się choć na cień krytyki środowiska Strajku Kobiet, to doprowadziłoby to do tego, że sam byłby pod presją innych NGO-sów współpracujących z tą organizacją. W związku z tym wybiera milczenie i udawanie, że nic się nie stało. To powiedzenie nam, dziennikarzom tego samego, co powiedziała pani Suchanow, tylko nie mówiąc tego wprost - ocenił publicysta.

Publicysta relacjonował przebieg prób wejścia na konferencję Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Powiedziano mi, że mam się kontaktować z ABW, policją i innymi służbami, które rejestrują fonię i wideo z życia pani Lempart i pani Suchanow. Nie dość, że ci państwo nie uznają nas za dziennikarzy, to mam wrażenie, że nie uznają nas za ludzi. To jest dość ciekawe jak na organizację pozarządową, która ma walczyć o prawa kobiet i swobody obywatelskie - zauważył gość audycji.  

Posłuchaj
11:12 _PR24_AAC 2020_11_25-10-17-43.mp3 25.11.2020 Jacek Liziniewicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

"Zapraszamy tylko prawdziwych dziennikarzy. Pisowskim służbom dziękujemy" – mówiła Marta Lempart z SKO. "Jesteście psami" - rzuciła w stronę dziennikarzy Klementyna Suchanow, zamykając przed nimi drzwi do siedziby. W kamienicy na Wiejskiej doszło do przepychanek, gdy wykluczeni dziennikarze próbowali wtargnąć do środka pomimo wyraźnego sprzeciwu organizatorek. Na miejsce została wezwana policja.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Jacek Liziniewicz

Data emisji: 25.11.2020

Godzina emisji: 10.17

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Brakuje jakichkolwiek argumentów". Klepacka o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 18:17
- Nie chcą rozmawiać o swoich postulatach, tylko bardziej chcą wymuszać i terroryzować innych -  tak o protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego mówiła w Polskim Radiu 24 Zofia Klepacka. Podkreśliła przy tym, że jest "w szoku, jak może taka małą grupka terroryzować całe miasta" 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Ordo Iuris o Strajku Kobiet: trzeba powstrzymywać nawoływania do nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 17:00
- Przez lata mieliśmy do czynienia z ogromną pobłażliwością wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania wobec aktów agresji skierowanych przeciwko chrześcijanom. Ostatnie miesiące pokazały, że ta pobłażliwość doprowadziła do jej eskalacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
rozwiń zwiń