X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Macierewicz: nie ma zgody na bycie krajem kolonialnym i zależnym od Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 13:45
- Dotychczas mówiliśmy o opozycji, ale dziś można już mówić o zdrajcach i targowicy - tak o ostatnich działaniach przeciwników rządu, mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON, Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Gość PR24 odniósł się między innymi do piątkowego, telewizyjnego wystąpienia marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Zdaniem polityków Zjednoczonej Prawicy, było ono bowiem sprzeczne z polską racją stanu oraz szkodzące działaniom negocjacyjnym rządu w sprawie wieloletniego unijnego budżetu i funduszu odbudowy. Polska sprzeciwiła się wiązaniu wypłaty funduszy z tzw. praworządnością.

"Sprowadzenie nas do kraju zależnego"

- Nasi przeciwnicy, przedstawiciele PO czy Lewicy, kłamią. Mówią nieprawdę, której celem jest sprowadzenie Polski do kraju zależnego i kolonialnego. Opozycji chodzi o likwidację polskiej niepodległości. Przypomina to koniec XVIII wieku gdy mówiono, że rezygnacja z niepodległości jest powodowana troską narodu, to była targowica. Podobnie dzieje się teraz - powiedział wiceprzewodniczący PiS.


Unia Europejska 1200 free
Łączenie praworządności z unijnym budżetem. Sellin: bronimy UE przed rozpadem

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w piątkowym wystąpieniu telewizyjnym wezwał rządzących do "poszanowania interesu narodowego i wycofania się ze sprzecznej z polską racją stanu groźby weta". Podkreślił, że godzi ono w interesy gospodarcze, polityczne i strategiczne Polski. Wezwał też rządzących do opamiętania się i apelował, aby "wrócili do przestrzegania praworządności".

"Niemcy chcą rządzić"

Zdaniem Antoniego Macierewicza, w systemie demokratycznym to prawo jest najistotniejszym elementem decydującym o różnych obszarach życia. - Jeżeli Niemcy żądają by sprawa stanowienia prawa leżała w ich gestii, to znaczy, że chcą rządzić Polską i chcą by Polska zrezygnowała z niepodległości - powiedział były szef MON.

Jak zauważył, sprawa unijnych funduszy na kolejne lata to pytanie o to czy UE stanie się państwem federalnym czy też pozostanie jednak Wspólnotą Ojczyzn. - My nie ustąpimy w sprawie niepodległości. Sprawa dla nurtu niepodległościowego jest jasna. W ramach UE jest zgoda tylko na Europę państw niezależnych gospodarczo i niepodległych - zauważył parlamentarzysta. 

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

Posłuchaj
22:04 PR24_MPLS 2020_11_28-13-06-27.mp3 A. Macierewicz o opozycji i unijnych funduszach ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprzewodniczący PiS, parlamentarzysta)

Data emisji: 28.11.2020

Godzina:  13.06

Czytaj także

Bogdan Zdrojewski: Europa z niepokojem patrzy na zapowiedź polskiego weta

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:29
- Premier Morawiecki kilka miesięcy temu mówił, że nie będzie warunkowania unijnego budżetu tzw. praworządnością. Teraz jest nagle zaskoczony, chociaż nie podjęto żadnej nowej decyzji i zapowiada zawetowanie całego budżetu. To wysoka nieodpowiedzialność - powiedział Bogdan Zdrojewski, senator z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Wróbel: nikt nie chce polexitu, to wrzutka opozycji nastawiona na wywołanie szumu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 14:30
- Polexit można traktować w kategorii hasztagu, który forsuje opozycja w Polsce. Należy się spodziewać, że on szybko się wypali - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
rozwiń zwiń