X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przyspieszyła cyfryzacja". Marek Zagórski pokazał pozytywne skutki pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 13:30
- Internet pozwala nie tylko na naukę zdalną, ale także na załatwienie wielu spraw, które są trudne do wykonania dla osób mających m.in. różne ograniczenia związane z poruszaniem się. Seniorzy stają się wiernymi użytkownikami różnych aplikacji. Pandemia przyspieszyła proces ich edukacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji. 
Marek Zagórski, minister cyfryzacji
Marek Zagórski, minister cyfryzacjiFoto: PR24/Pj

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zmiany w gospodarce i codzienności milionów ludzi na świecie. W związku z trwającą walką z COVID-19 m. in. zmieniła się organizacja pracy i nauki. 

Maciej Kawecki 1200.jpg
Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Dr Kawecki: byliśmy przez nią odważniejsi w decyzjach

Jednym z wyzwań, przed jakim stanął rząd i społeczeństwo jest nauka zdalna w dobie pandemii. - Już w marcu uruchomiliśmy takie działania, które były możliwe. Wykorzystaliśmy fakt, że Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa była w trackie rozdysponowania prawnie 800 zestawów pracowni mobilnych. W jednym zestawie jest 16 laptopów. Te zostały przekazane uczniom i nauczycielom tam, gdzie były problemy ze sprzętem. Uruchomiliśmy także projekt "Zdalna szkoła plus" na który przeznaczyliśmy ponad 360 mln złotych. W ramach tego projektu gminy i powiaty miały możliwość ubiegania się o dedykowane środki, po to, by zakupić odpowiedni sprzęt, z myślą o przypadkach, w których jest potrzeba wyposażania uczniów i nauczycieli - powiedział Zagórski.      

Inaczej sytuacja wygląda na uczelniach wyższych. - Większość uczelni posiada odpowiednie platformy do nauczania zdalnego. Wcześniej wiele z nich prowadziło kursy dla studentów w tej formie. Z pewnością jest tu dużo łatwiejsza sytuacja niż w szkołach podstawowych czy średnich - zaznaczył sekretarz stanu. 

Jak ocenił Marek Zagórski, jest to zauważalny trend. - Tendencja, żeby wykorzystywać metody zdalnej komunikacji przy kształceniu studentów, pojawiła się przed pandemią. Wiele uczelni wdrażało platformy e-learningowe do normalnego trybu pracy. Pandemia to przyspieszyła, niektóre kierunki będą realizowane w trybie zdalnym, co otwiera nowe możliwości dla studentów i uczelni. Jest też szansą na zminimalizowanie kosztów studiowania - podsumował gość audycji.  


Posłuchaj
20:59 _PR24_AAC 2020_12_30-13-09-00.mp3 Marek Zagórski o cyfryzacji ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Marek Zagórskisekretarz stanu ds. cyfryzacji

Data emisji: 30.12.2020

Godz. emisji: 13.09

kmp

Czytaj także

W czasie pandemii rośnie popularność e-usług. Zobacz, jakie sprawy załatwisz bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 15:01
Profil zaufany, który pozwala potwierdzić tożsamość w kontaktach z e-administracją i korzystać z e-usług, założyło w 2020 r. już ponad 4 mln osób - poinformowała KPRM. Według kancelarii premiera z profilu korzysta już ponad 8,6 mln Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zasady umów abonenckich na usługi telefoniczne i internetowe. Marek Zagórski przedstawił kluczowe zmiany  

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:51
- W nowych przepisach przesłaniem generalnym jest poprawienie pozycji abonenta względem operatora telekomunikacyjnego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń