X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pozwala ludziom żyć i różnym branżom odetchnąć". Dr Mech o rządowej strategii walki z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 10:43
- Strategia chińska spowodowała niesamowitą ekspansję gospodarki chińskiej. Pozwoliła na to, żeby ludzie powrócili do poprzednich przyzwyczajeń - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Cezary Mech, ekonomista, doradca prezesa NBP, porównując różne strategie walki z pandemią COVID-19. 
Audio
  • Dr Cezary Mech: to jest strategia, która wydaje się, że pozwala ludziom żyć, z drugiej strony pozwala różnym branżom odetchnąć, ponieważ co chwila są otwierane ("Temat dnia/Gość PR24")
Cezary Mech
Cezary MechFoto: PJ/PR24

Tematem audycji były strategie walki z pandemią koronawirusa. 

Restauracja 1200 Forum.jpg
"Na szali kładziemy dziś życie 38 mln Polaków". Miziołek o utrzymaniu części restrykcji

Gość rozmowy oceniając przyjętą przez rząd Polski i rządy większości państw europejskich strategię, wskazał, że "to jest strategia, która wydaje się, że pozwala ludziom żyć, z drugiej strony pozwala różnym branżom odetchnąć, ponieważ co chwila są otwierane". - Wiąże się z pomocą dla zamkniętych branż, olbrzymimi kosztami budżetowymi - dodał.


Posłuchaj
25:22 _PR24_AAC 2021_02_21-09-33-57.mp3 Dr Cezary Mech: to jest strategia, która wydaje się, że pozwala ludziom żyć, z drugiej strony pozwala różnym branżom odetchnąć, ponieważ co chwila są otwierane ("Temat dnia/Gość PR24")

 


Ekspert zaznaczył, że realia pandemiczne wpływają na wybory konsumenckie. - Wiąże się także ze zmianą zachowań konsumentów. Ograniczają przyjemności, ograniczają kontakty - ocenił. Zauważył, że warto byłoby rozważyć krótsze, ale bardziej restrykcyjne zamknięcie gospodarki. - Opłacałoby się niemalże mieć zamrożoną gospodarkę, ale zlikwidować tego wirusa - powiedział. 

Dr Mecz zwrócił uwagę na powody relatywnie dobrej kondycji gospodarki Polski w sytuacji pandemii. - Restrykcje lockdownowe dotyczą tylko 6% PKB, to jest najniższy udział w Europie - stwierdził. 


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Błażej Prośniewski
Gość: dr Cezary Mech (ekonomista, doradca prezesa NBP)
Data emisji: 21.02.2021
Godzina emisji: 9.33

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W skali makro jest nieźle, dramatycznie jest w skali mikro". Adam Abramowicz o gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 12:15
- Utrzymywanie lockdownu będzie się wiązało z dalszą emisją obligacji - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy branży turystycznej. Ekspert: przedsiębiorcy potrzebują długofalowego planu rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 15:15
- Rząd nie ma długofalowego planu otwarcia czy zamknięcia gospodarki, więc branża jest cały czas w potrzasku. Przedsiębiorcy do końca nie wiedzą czy mogą planować przedsięwzięcia krótko czy średnio terminowo. Chodzi też o niemożność przygotowania planu finansowego przez firmy - powiedział o problemach przedsiębiorców w dobie pandemii Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń