X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przeciwskazania do ich noszenia są wyimaginowane, bardziej chodzi o wygodę". Kuchar o maseczkach

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 15:20
- Japończycy policzyli, że do 7 z 8 zakażeń wirusem dochodzi w pomieszczeniach zamkniętych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ernest Kuchar z Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, specjalista chorób zakaźnych z Luxmed.
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 tysiącach 38 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły 94 osoby. Najwięcej zakażeń - 1339 - wykryto w województwie mazowieckim, a najmniej -131 - w świętokrzyskim.

"Mało wiarygodne liczby"

- Oczywistym jest, że gdy obostrzenia luzujemy, to liczba zakażonych się zwiększa, chodzi tylko o to, by ten wzrost zachorowań był akceptowalny i bezpieczny. Te liczby, które dzisiaj podano są jednak mało wiarygodne, ponieważ od tygodni nie zgadza się liczba zakażeń z liczbą zgonów - powiedział gość PR24.

forum-astrazeneca.jpg
Koncern AstraZeneca zapowiedział redukcję dostawy szczepionki do Włoch

Zauważył, że hiszpanka która pojawiła się 100 lat temu, przy której to zabezpieczeniem też były maseczki, w ówczesnych czasach trwała 500 dni. - Na pewno więc więcej osób jest teraz odpornych przez to, że przechorowały koronawirusa, niż oficjalnie uważamy - powiedział prof. Ernest Kuchar.

"Wyeliminować przyłbice"

Jak podkreślił, doświadczenie innych krajów uczy, że przeciwskazania do noszenia maseczek są wyimaginowane, bardziej chodzi o wygodę. - Jeżeli przyłbice nie dają nic, to warto by je wyeliminować. Jeśli ktoś nie może z kolei nosić maseczki, powinien być natychmiast zaszczepiony - powiedział profesor.

W sumie dotychczas potwierdzono w Polsce milion 638 tysięcy 767 zakażeń koronawirusem. Zmarło 42 tysiące 171 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że obecnie zajętych jest 12 tysięcy 609 łóżek z ogólnej liczby 26 tysięcy 271 miejsc dla pacjentów z COVID-19. Pod respiratorami jest 1340 osób. Dla pacjentów z COVID-19 jest w sumie dostępnych 2600 respiratorów. Kwarantanną objętych jest 156 tysięcy 100 osób.


Posłuchaj
24:08 PR24_mp3 2021_02_21-14-33-49.mp3 Prof. E. Kuchar o noszeniu maseczek ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Ernest Kuchar (Polskie Towarzystwo Wakcynologii, specjalista chorób zakaźnych z Luxmed)

Data emisji: 21.02.2021

Godzina: 14.33

Czytaj także

"Hazard w rodzaju rosyjskiej ruletki". Prof. Gielerak o unikaniu testów na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:15
- Jeśli ktoś unika zaistnienia w statystykach zakażenia koronawirusem, pozbawia się możliwości opieki medycznej, tym samym bierze na siebie odpowiedzialność za wystąpienie być może stanu zagrożenia życia - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: zaszczepienie Polaków jest absolutnym priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 14:50
- Ważne jest to, by zaszczepić personel medyczny, który dzięki szczepieniom i odporności, będzie mógł udzielać pomocy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń