more_horiz

Jan Tomaszewski o klękaniu przed meczem: piłkarze reprezentują Polskę, nas ta sprawa nie dotyczy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 14:29
- Nie chcę mówić, jak nasi reprezentanci mają się zachowywać. Mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że bym nie ukląkł. Mam orła na piersi i mnie ta sprawa nie dotyczy - powiedział o akcji klękania przed meczem w ramach akcji "Black Lives Matter" Jan Tomaszewski.
Jan Tomaszewski
Jan TomaszewskiFoto: Shutterstock/Marcin Kadziolka

W środę reprezentanci Polski zagrają na wyjeździe z Anglią w swoim trzecim meczu eliminacji mistrzostw świata. Od czerwca ubiegłego roku zawodnicy przed meczami piłkarskimi na Wyspach Brytyjskich klękają, by symbolicznie wesprzeć ruch Black Lives Matter. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek nie jest entuzjastą takiego rozwiązania. Podobnie jak wielu kibiców.

Zbigniew Boniek 1200.jpg
El. MŚ 2022: Anglia - Polska. Biało-czerwoni uklękną przed meczem? Jasne stanowisko Zbigniewa Bońka

"Nas ta sprawa nie dotyczy"

Jan Tomaszewski podkreślił na antenie Polskiego Radia 24, że protest dotyczący nierówności rasowej i dawnej polityki kolonialnej nie dotyczy Polski. - Nie chcę mówić, jak nasi reprezentanci mają się zachowywać. Mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że bym nie ukląkł. Mam orła na piersi i mnie ta sprawa nie dotyczy. W naszej historii nie mieliśmy powodów, dla których teraz mielibyśmy to robić - powiedział były reprezentant Polski.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że związek polityki ze sportem jest widoczny od dawna, ale same gesty nic nie wnoszą. - Ta symbioza polityki ze sportem była, jest i będzie. Mamy przykład tego, że przy meczach reprezentacji pojawiają się głowy państw i jest to symbioza. Takie protesty są próżnym gadaniem. Liczą się czyny, a nie gesty - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:21 PR24_mp3 2021_03_31-10-34-06.mp3 Jan Tomaszewski o klękaniu przed meczem ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Jan Tomaszewski (były piłkarz i reprezentant Polski)

Data emisji: 31.03.2021

Godzina: 10:33

dz

Zobacz także

Zobacz także