Płótno z Turynu - świadek Zmartwychwstania
Całun Turyński, najsłynniejsza relikwia chrześcijaństwa, jeden z najlepiej przebadanych przedmiotów na świecie. Określany mianem "piątej Ewangelii", uważany jest za tkaninę, w którą po ukrzyżowaniu owinięto ciało Chrystusa. Budzi zainteresowanie wielu najlepszych naukowców z całego świata.
2021-04-04, 09:38
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego proponujemy spotkanie z prof. Aldo Guerreschim z Uniwersytetu Turyńskiego, badaczem i najwybitniejszym fotografem Całunu.
Powiązany Artykuł
Całun Turyński i jego tajemnica
Aldo Guerreschi jest kontynuatorem prac legendarnego badacza relikwii Giuseppe Enriego, który w 1931 r. wykonał zdjęcia będące do dzisiaj punktem odniesienia dla wszystkich studiów nad Całunem. Od dziesiątków lat z jego studia wychodzą opracowane z rzemieślniczą troską zdjęcia, zarówno na papierze jak i na płótnie, także w wymiarach naturalnych.
Posłuchaj
Jego najnowsze opracowania fotogrametryczne ukazały w sposób oryginalny niezwykłe cechy trójwymiarowe obrazu odciśniętego w Całunie. W audycji rozmowa o zdumiewającym wkładzie fotografii w zgłębianie zagadki obrazu Człowieka z Całunu.
Całun Turyński skłania do badań naukowych, ale jest także inspiracją dla twórców. W audycji opowiedzieliśmy o dziełach sztuki sakralnej inspirowanych Całunem Turyńskim.
REKLAMA
***
Audycja: Temat dnia/Gość PR24
Prowadzi: Sylwia Sułkowska
Data emisji: 04.04.2021
Godzina emisji: 09.06
Polskie Radio 24/db
Polecane
REKLAMA