X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Paruch: Putin chce przetestować kluczowe państwa Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:11
- Mamy ożywioną sytuację w Europie Środkowej, w którą zaangażowała się stosunkowo mocno Turcja. Wizyta prezydenta Ukrainy w Ankarze przyniosła spodziewany przez Ukraińców efekt. To także koordynacja w trójkącie lubelskim: Polska-Ukraina-Litwa, który niedawno został rozpoczęty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24

Rośnie eskalacja napięcia na granicy ukraińsko-rosyjskiej. W środę Władimir Putin, prezydent Rosji, przemówił do swoich rodaków. W orędziu, oprócz spraw wewnętrznych, rosyjski przywódca poświęcił czas odgrażaniu się Zachodowi. 

Paweł Jabłoński 1200
Jabłoński o orędziu Putina: miało odwrócić uwagę Rosjan od problemów gospodarczych

- Polska usiłuje spinać te państwa, które czują się dość mocno zagrożone przez politykę rosyjską. Zaczęło się najmocniej od Białorusi, od próby zdestabilizowania sytuacji w tym kraju - przypomniał politolog.

Jak zaznaczył prof. Paruch, potrzebne jest scenariuszowe myślenie, by odpowiednio zareagować na działania rosyjskie. - Ponieważ tak naprawdę nie możemy być pewni, w co gra prezydent Putin, on to tylko wie i może najważniejsze służby na Kremlu. Wczoraj pojawił się bardzo ciekawy tekst generała Skrzypczaka, który pokazał różne scenariusze rozwoju wydarzeń, nie wykluczając również zajęcia przez wojska rosyjskie wschodniej części Ukrainy, tej rosyjskojęzycznej - dodał.    


Posłuchaj
21:59 PR24_mp3 2021_04_22-14-37-06.mp3 Prof. Paruch o polityce Władimira Putina ("Temat dnia/Gość PR24")

- Wydaje się prawdopodobne, że Władimir Putin licytuje dwie kwestie. Po pierwsze sprawdza, na ile słowa z administracji Joe Bidena będą tożsame z jej działaniami. Słowa są mocne, jednak dodatkowych działań nie widzimy, nie słyszymy. Są tylko te rundy, państwa, które objeżdża sekretarz stanu Blinken. Drugą fundamentalną kwestią działalności Putina jest testowanie najważniejszych państw UE, zawłaszcza Berlina i Paryża, na ile są one w stanie uruchomić UE realne stanowisko przeciwko Rosji - podkreślił gość PR 24.           

Więcej w nagraniu.
***

Audycja "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gośćprof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS)

Data emisji: 22.04.2021

Godz. emisji: 14.37

kmp

Czytaj także

Marek Budzisz: sprawą ukraińską Putin chce odwrócić uwagę rosyjskiego społeczeństwa od problemów dnia codziennego

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 15:37
- W Rosji notowany jest skokowy wzrost inflacji i słabnięcie rubla, co powoduje, że siła nabywcza Rosjan, i tak osłabiona przez pandemię, znacząco spada. Władza nie potrafi sobie poradzić z szybko rosnącymi cenami żywności. Dlatego Władimir Putin może dążyć do odwrócenia uwagi opinii publicznej od problemów dnia codziennego - powiedział Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe spotkanie Putina z Bidenem. Parys: Rosja chce rozmawiać z USA o podziale świata na strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:20
- Rosja zawsze chciała rozmawiać z USA, m.in. o kontroli zbrojeń, Iranie i o podziale świata na strefy wpływów. To ostatnie jest bardzo ważne w kontekście Ukrainy, ponieważ dla Kremla jest to kraj, który ma leżeć w ich strefie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń