X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To więcej, niż zrobił Obama". Dr Dawid Piekarz o Międzynarodowym Szczycie Klimatycznym

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 21:30
- Sztandarowym elementem odróżniającym Joe Bidena od Donalda Trumpa jest postawienie na zieloną gospodarkę - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Dawid Piekarz (ekspert ds. energetyki, Instytut Staszica).
Joe Biden
Joe BidenFoto: Shutterstock

Rozpoczyna się Szczyt Przywódców w sprawie Klimatu - wirtualne spotkanie 40 prezydentów i premierów oraz szefów najważniejszych organizacji międzynarodowych poświęcone ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Organizatorem spotkania jest prezydent USA Joe Biden.

energetyka stock 1200.jpg
Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny. Publicyści: to zmiana kierunku polityki USA

- Można powiedzieć, że Biden chce iść w ślady Unii Europejskiej i tak naprawdę budować Stany Zjednoczone jako kraj neutralny klimatycznie. To jest jeden element - ocenił gość PR24. 

- To jest ten element, który ma tak naprawdę zrobić to, co powiedziała Ursula von der Leyen, że zielona transformacja ma być czynnikiem przyśpieszającym wzrost gospodarczy i wychodzenie UE z kryzysu spowodowanego pandemią. Biden robi to samo - dodał ekspert. 

Jak podkreślił Dawid Piekarz, Biden postawił ambitny cel przed Stanami w kwestii polityki klimatycznej. - Pamiętajmy, że wręcz Joe Biden o 100 proc. podniósł cel redukcji emisji do 2030, w stosunku do deklaracji Obamy, a więc to nawet nie jest już powrót do deklaracji Demokratów sprzed prezydentury Trumpa. To jest kolejny element zwiększania zaangażowania USA w walkę z ociepleniem klimatu -  podsumował gość audycji.     

         

Więcej w nagraniu.
***

Audycja "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Krzysztof Grzybowski 

Gość: dr Dawid Piekarz (ekspert ds. energetyki, Instytut Staszica)

Data emisji: 22.04.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp

Czytaj także

"Rewolucja technologiczno-ekonomiczna". Maciej Kożuszek o sektorze wydobycia gazu w USA

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:10
- To jeden z niewielu w ostatnich latach sukcesów ekonomicznych USA, którym mogą się pochwalić, niemający charakteru wymyślenia nowego instrumentu finansowego, który do gospodarki nic nowego nie wnosi - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W czwartek rozpocznie się szczyt klimatyczny. Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Bułgarii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 11:20
Prezydent Andrzej Duda kontynuuje rozmowy z liderami regionu poprzedzające szczyt klimatyczny. We wtorek rozmawiał z prezydentem Bułgarii Rumenem Radewem - poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń