X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Działania Senatu ws. KPO. Wołodźko: Platforma stara się zatrzymać żelazny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 15:12
- Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej, tym lepiej - powiedział o zapowiadanej zwłoce ws. procedowania Krajowego Planu Odbudowy w Senacie Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko Foto: PR24

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat w sprawie KPO postawi prezydentowi warunki. Dla dziennika "Rzeczpospolita" marszałek Senatu mówił też, iż procedowanie nie nastąpi w czasie najbliższego posiedzenia 12 maja, bo to, jak powiedział, już jest zapełnione.

forum Jacek Saryusz-Wolski 1200.jpg
Fundusz Odbudowy w Senacie. Saryusz-Wolski: działania opozycji ocierają się o śmieszność

"Koalicji spada poparcie"

Krzysztof Wołodźko zapytany o powody zwłoki Senatu nad procedowaniem Krajowego Planu Odbudowy powiedział, że nikt nie jest w stanie znaleźć racjonalnej odpowiedzi. - PO jest w tak poważnym poślizgu na politycznej drodze, że nie będzie nikt w stanie racjonalnie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony część polityków PO zdaje sobie sprawę, że ostatnie działania związane z Funduszem Odbudowy nie przynoszą im popularności. Najnowszy sondaż wskazuje, że Koalicji Obywatelskiej spada poparcie - powiedział.

Czytaj także:

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, prawdopodobne jest to, że PO chce utrzymać swoich wyborców. - Może być tak, że PO dość rozpaczliwie dba o zatrzymanie przy sobie najbardziej żelaznego, antypisowskiego elektoratu, który mocno uwierzył w opowieść, że im gorzej tym lepiej. To jest niestety problem złych doradców dużych liberalnych mediów, które podkręcały polityków PO - ocenił.

- Szkoda, że na tym tańcu PO tracimy my wszyscy i ogół naszego społeczeństwa. Myślę, że to właśnie jest przyczyną spadających notowań tej partii. Nawet Ci, którzy nie są specjalnie skłonni głosować na PiS są ewidentnie zmęczeni spektaklem i nie chcą, aby PO majstrowała przy Funduszu Odbudowy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:48 PR24_mp3 2021_05_10-14-33-41.mp3 Krzysztof Wołodźko o procedowaniu Krajowego Planu Odbudowy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 10.05.2021

Godzina: 14:33

dz

Czytaj także

Wiceminister funduszy: wydatkowanie pieniędzy z KPO może się zmienić - podział nie jest ostateczny

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 10:07
- Podział na granty i pożyczki dla poszczególnych grup docelowych, czyli rządowych, samorządowych i osób prywatnych, nie jest dzisiaj ostateczny, ponieważ do dyspozycji mamy dużą część środków pożyczkowych - mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej" wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karnkowski: marszałek Senatu gra na zwłokę - liczy, iż sojusz PiS i Lewicy się wykruszy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 13:19
- PO do tego stopnia skupiła się na byciu anty-PiS-em, iż jest teraz w stanie poświęcić nawet unijne pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog, publicysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwińska: torpedowanie prac nad Funduszem Odbudowy to złośliwość wobec Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:34
- Brak powagi i odpowiedzialności, którą ws. Funduszu Odbudowy Senatowi usilnie odbiera marszałek Tomasz Grodzki, jest porażający. Polacy chcą Funduszu Odbudowy, bo chcą dalszego rozwoju Polski, dlatego tę sprawę doprowadzimy do końca zgodnie z ich oczekiwaniami - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń