X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sami nie wiedzą, jak wyjść z tego bagienka". Król o postawie PO ws. głosowania nad KPO

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 13:04
- Politycy czy zwolennicy totalnej opozycji żyją w zaklętym świecie nienawiści, z którego bardzo trudno jest wyjść - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta. Jego zdaniem, by "to się udało, na czele PO musiałaby stanąć bardzo silna osobowość". - Takiej osobowości nie widzę, nie jest nią Budka ani Grodzki. Myślę, że oni sami nie wiedzą, jak wyjść z tego bagienka, w które sami się wprowadzili - dodał publicysta. 
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Senat zajmie się ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej 27 maja. Taką decyzję podjęto podczas posiedzenia Konwentu Seniorów i Prezydium Senatu. Sejm uchwalił ratyfikację 4 maja. Za przyjęciem ustawy głosowało 290 posłów, przeciwko było 33, a wstrzymało się 133 posłów. Ustawa o ratyfikacji Funduszu Odbudowy jest konieczna, aby uruchomić Krajowy Plan Odbudowy. To unijny program pomocowy dla gospodarki dotkniętej skutkami pandemii koronawirusa. Zgodę na jego utworzenie muszą wydać parlamenty narodowe wszystkich krajów członkowskich UE.

Grodzki 1200 PAP.jpg
"To kpina i przewlekanie sprawy". Senatorowie PiS o działaniach marszałka Senatu ws. Funduszu Odbudowy

- Moim zdaniem - choć nie lubię tak mówić o ludziach - Tomasz Grodzki jest chyba marionetką PO w totalnej opozycji - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24 publicysta Marek Król. Stwierdził, że "prędzej ta partia zejdzie z tego padołu łez", niż wyzwoli się z "impasu totalności".

- To jest proces samonakręcającej się agresji - dodał i wskazał, że śledzi portale, gdzie "występują politycy czy zwolennicy totalnej opozycji". - Oni żyją w zaklętym świecie nienawiści, z którego bardzo trudno jest wyjść - podkreślił. Jego zdaniem, by "to się udało, na czele PO musiałaby stanąć bardzo silna osobowość". - Takiej osobowości nie widzę, nie jest nią Budka ani Grodzki. Myślę, że oni sami nie wiedzą, jak wyjść z tego bagienka, w które sami się wprowadzili - wskazał gość "Tematu dnia".


Czytaj także 

Pytany o cele przesuwania głosowania nad KPO w Senacie, gość "Tematu dnia" odparł, że "jednym z celów jest wypełnianie nieograniczonej próżności marszałka Senatu". - Im dłużej to trwa, tym częściej o nim mówimy, rośnie napięcie. A jak to się skończy...? Senat nie ma żadnej możliwości zablokowania tej ustawy ratyfikującej [KPO]. Jestem w stanie sobie wyobrazić rozmowy między Budką a Grodzkim: "Tomek, nie daj się, jesteśmy z tobą, będą na ciebie naciskać, ale się nie poddawaj" - komentował Marek Król.

Posłuchaj
19:36 MarekKrol [PR24]PR24 (mp3) 12 maj 2021 11_08_40.mp3 Marek Król: Tomasz Grodzki jest chyba marionetką PO w totalnej opozycji ("Temat dnia"/ PR24)

W rozmowie więcej o sytuacji na polskiej scenie politycznej. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyRyszard Gromadzki

GośćMarek Król (komentator polityczny, publicysta)

Data emisji: 12.05.2021

Godzina emisji: 11.06

mbl

Czytaj także

Marek Król: za opętańczym atakiem wymierzonym w Daniela Obajtka może stać również zagranica

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:05
-  Silnym koncernem energetycznym, paliwowym, jakim jest Orlen, interesują się na pewno nasi "przyjaciele" Rosjanie, którzy do końca próbowali chociażby odzyskać Możejki, chcieli też sparaliżować tę rafinerię - powiedział publicysta Marek Król.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król: Hołownia jest bezwartościowym bytem politycznym

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:17
- W mediach wciąż obowiązuje zasada, być może jest to dziedzictwo PRL, że jeśli o kimś się dużo mówi, tzn. że jest on istotny dla życia społecznego. Szymon Hołownia jest jednak bezwartościowym bytem politycznym, nie usłyszałem od niego żadnego sensownego programu, koncepcji co do rozwoju Polski - powiedział publicysta Marek Król.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wotum nieufności wobec przewodniczącego partii". Jałowiczor o liście polityków PO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:28
- Jeden z jego sygnatariuszy, Ireneusz Raś, mówi publicznie, że Borys Budka po prostu sobie nie radzi. To sytuacja mocno kłopotliwa dla partii. Nawet jeżeli miałoby dojść do wymiany lidera na kogoś nowego i z pomysłem, to pytanie, czy ktoś taki jest w PO - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
rozwiń zwiń