X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MEiN: kuratorzy oświaty powinni mieć większy wpływ na organizację spotkań w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 14:59
- Proponujemy, aby kuratorzy oświaty otrzymali szersze kompetencje w kwestii wchodzenia do szkół organizacji pozarządowych. Chcemy, aby mogli oni wyrażać swoją opinię. I w przypadku dostrzeżenia elementów groźnych dla dzieci - uniemożliwić organizację spotkania - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. 
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PR24

W Dobczycach w Małopolsce zorganizowano happening "Tour de Konstytucja", w którym udział wzięły dzieci z przedszkola. We wtorek portal wPolityce.pl opisał, że na nagraniach z tego wydarzenia widać przemawiającego sędziego Waldemara Żurka, który mówi nie tylko o konstytucji, ale także o sytuacji Polski w Europie. Na plac wchodzi grupa przedszkolaków wraz z ich opiekunkami. Dzieci i przedszkolanki witane są gromkimi okrzykami. Dzieci otrzymują chorągiewki, panie z przedszkola - egzemplarze konstytucji.

czarnek 1200 pap (2).jpg
"Będą postępowania dyscyplinarne". Szef MEiN o "Tour de konstytucja" w Dobczycach

Jak zaznaczył gość PR24, "pani dyrektor i nauczyciele, którzy doprowadzili do tego, że dzieci w trakcie zajęć brały udział w tego typu spotkaniu, naruszyli przepisy polskiego prawa". - Bez zgody rodziców żadna z organizacji nie może prowadzić tego typu działań i uczniowie nie mogą uczestniczyć w takich zajęciach, jeśli rodzice nie wyrażą zgody - powiedział Dariusz Piontkowski.


Posłuchaj
18:34 PR24_mp3 2021_06_22-14-07-42.mp3 Dariusz Piontkowski o spotkaniach organizowanych w szkołach (Temat dnia)

 

- Kurator w tej sprawie może wystąpić do rzecznika dyscyplinarnego z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności dyscyplinarnej dyrektora szkoły bądź nauczycieli - podkreślił wiceminister. 

Dodał również, że resort proponuje, "aby kurator oświaty otrzymał szersze kompetencje w kwestii wchodzenia do szkół organizacji pozarządowych".

- Chcemy, aby mógł on wyrażać swoją opinię. I w przypadku dostrzeżenia elementów groźnych dla dzieci - uniemożliwić organizację spotkania - powiedział Dariusz Piontkowski. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Dariusz Piontkowski (wiceminister edukacji i nauki) 
Data emisji: 22.06.2021
Godzina emisji: 14.09

PR24

Czytaj także

Przedszkolaki musiały słuchać przemówienia o polityce i aborcji. Zdecydowana reakcja ministra edukacji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:55
- Byliśmy świadkami absolutnego skandalu. Już jutro będzie kontrola w szkole - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, pytana przez wPolityce.pl o udział przedszkolaków w "Tour de Konstytucja". - Natychmiast zainterweniuję i użyję wszystkich narzędzi, które mam do dyspozycji - zapowiedział także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń