X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Anna Afelt: obowiązek szczepienia to jest bezpieczeństwo wykonywania swojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 21:37
- Jasne jest to, że mamy taką część społeczności, której aktywność, profil zawodowy niestety predysponuje do tego, aby być eksponowanym na zakażenie, np. służby medyczne, nauczyciele, osoby pracujące w handlu. Oni mogą być zarażeni, a po drugie to, że są eksponowani oznacza, że jeżeli są zarażeni to mogą zarażać - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/DarSzach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 67 nowych zakażeniach koronawirusem. Minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. W szpitalach przebywa obecnie 342 pacjentów covidowych, z których 62 jest podłączonych do respiratorów.

Ponadto na kwarantannie przebywa 86 921 osób, blisko 1300 osób mniej niż dzień wcześniej. Resort zdrowia podał także, że w sumie w Polsce jest 2 653 034 ozdrowieńców z COVID-19. 

By uniknąć kolejnej fali pandemii kluczowe jest, by jak największy odsetek społeczeństwa był zaszczepiony przeciw COVID-19. 

Waldemar Kraska 1200 Forum.jpg
Wiceminister zdrowia zachęca do szczepień podczas urlopu. Kraska: będzie więcej punktów

- Obowiązek szczepienia to jest bezpieczeństwo wykonywania swojego zawodu, które nie tylko polega na tym, że udzielamy pomocy innym(...), ale że jest to również możliwość bezpiecznego pójścia do pracy - przypomniała dr Afelt. 

Jak dodała gość audycji, jeżeli atrzmy na Wielką Brytanię to pamiętajmy o tym, że tam poziom szczepień jest bardzo wysoki.

Posłuchaj
24:58 PR24_mp3 2021_07_19-20-33-38.mp3 Dr Aneta Afelt o znaczeniu szczepień ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Jeżeli osiągamy bardzo wysoki odsetek społeczności, która jest zaszczepiona (...) to wiemy, że społeczność jest dobrze wyedukowana, wierzy, ufa wynikom badań naukowych i dostosowuje swoje wybory - podsumowała.                         

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Mateusz Drozda 

Gość: dr Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW)

Data emisji: 19.07.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp

Czytaj także

Dr Aneta Afelt: jest spore prawdopodobieństwo ponownych wzrostów zakażeń. To echo trzeciej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 21:16
Są dwa scenariusze. Jeden jest negatywny i mówi o wzroście do nawet 14 tys. zakażeń dobowo, drugi jest optymistyczny - do 5 tys. zakażeń dobowo. Czyli będziemy mieć z dużym prawdopodobieństwem wzrost, pewne echo - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej Polaków rejestruje się na szczepienia. Szef KPRM: zwiększamy inicjatywy zachęcające do nich

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 08:38
- Widać, że naturalne zasoby osób przekonanych do szczepień wyczerpują się, czy już się niemal wyczerpały. O tym świadczy dynamika rejestracji na szczepienia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień).
rozwiń zwiń