more_horiz

Dr Anna Afelt: obowiązek szczepienia to jest bezpieczeństwo wykonywania swojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 21:37
- Jasne jest to, że mamy taką część społeczności, której aktywność, profil zawodowy niestety predysponuje do tego, aby być eksponowanym na zakażenie, np. służby medyczne, nauczyciele, osoby pracujące w handlu. Oni mogą być zarażeni, a po drugie to, że są eksponowani oznacza, że jeżeli są zarażeni to mogą zarażać - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/DarSzach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 67 nowych zakażeniach koronawirusem. Minionej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba. W szpitalach przebywa obecnie 342 pacjentów covidowych, z których 62 jest podłączonych do respiratorów.

Ponadto na kwarantannie przebywa 86 921 osób, blisko 1300 osób mniej niż dzień wcześniej. Resort zdrowia podał także, że w sumie w Polsce jest 2 653 034 ozdrowieńców z COVID-19. 

By uniknąć kolejnej fali pandemii kluczowe jest, by jak największy odsetek społeczeństwa był zaszczepiony przeciw COVID-19. 

Waldemar Kraska 1200 Forum.jpg
Wiceminister zdrowia zachęca do szczepień podczas urlopu. Kraska: będzie więcej punktów

- Obowiązek szczepienia to jest bezpieczeństwo wykonywania swojego zawodu, które nie tylko polega na tym, że udzielamy pomocy innym(...), ale że jest to również możliwość bezpiecznego pójścia do pracy - przypomniała dr Afelt. 

Jak dodała gość audycji, jeżeli atrzmy na Wielką Brytanię to pamiętajmy o tym, że tam poziom szczepień jest bardzo wysoki.

Posłuchaj
24:58 PR24_mp3 2021_07_19-20-33-38.mp3 Dr Aneta Afelt o znaczeniu szczepień ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Jeżeli osiągamy bardzo wysoki odsetek społeczności, która jest zaszczepiona (...) to wiemy, że społeczność jest dobrze wyedukowana, wierzy, ufa wynikom badań naukowych i dostosowuje swoje wybory - podsumowała.                         

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Mateusz Drozda 

Gość: dr Aneta Afelt (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW)

Data emisji: 19.07.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp

Zobacz także

Zobacz także