more_horiz

Rzymkowski: Tusk nie proponuje pozytywnego programu, a język agresji

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 13:44
- Odkąd Donald Tusk pojawił się z powrotem na polskiej scenie politycznej nie przedstawił nic, jedynie krytykuje. Co tu dużo mówić, tezy, które stawia są bardzo sprawną manipulacją czy wręcz ordynarnym kłamstwem - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. 
Tomasz Rzymkowski
Tomasz RzymkowskiFoto: PR24

Tomasz Rzymkowski mówił na antenie Polskiego Radia 24 o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (były premier pełni obecnie rolę lidera Platformy Obywatelskiej). 

Pytany o to, czy obóz rządzący może stracić władzę w kraju na rzecz ugrupowania Donalda Tuska, wiceminister edukacji i nauki odparł, że odnosi wrażenie, iż polityk ten "robi wszystko, żeby nigdy więcej nie wrócić do władzy".

- Nie przedstawia żadnego pozytywnego programu dla Polski i Polaków, skupia się wyłącznie na języku agresji. Ciekaw jestem, kiedy zacznie używać w wystąpieniach publicznych języka Marty Lempart - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE
donald tusk pap 1200.jpg
"Zaczyna się wyłaniać prawdziwy Donald Tusk". Kożuszek o działaniach p.o. szefa PO

Czytaj także:

Wiceminister edukacji i nauki: szef PO jedynie krytykuje

Według gościa PR24, "odkąd Donald Tusk pojawił się z powrotem na polskiej scenie politycznej nie przedstawił nic, jedynie krytykuje". Co tu dużo mówić, tezy, które stawia są bardzo sprawną manipulacją czy wręcz ordynarnym kłamstwem - wskazał. 

- Śmiech mnie ogarnia, kiedy mówi, że Polska jest w niebezpieczeństwie, że obecny rząd nie jest w stanie Polakom zapewnić bezpieczeństwa. Kiedy Donald Tusk był premierem, zorganizowana grupa przestępcza była w stanie wynająć jego syna i próbować szantażu wobec niego - ocenił wiceszef MEiN.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyTadeusz Płużański

GośćTomasz Rzymkowski (sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnik rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego)

Data emisji: 25.07.2021

Godz. emisji: 13.06

ms, PR24

Zobacz także

Zobacz także