more_horiz

"Jesteśmy przygotowani". Wiceminister edukacji o powrocie dzieci do szkół

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 14:47
- Podstawowy scenariusz, do którego się przygotowujemy, to powrót wszystkich dzieci młodszych i starszych do placówek edukacyjnych - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.
Marzena Machałek, wiceminister MEN
Marzena Machałek, wiceminister MENFoto: PR24/AK

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowane jest do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w trybie stacjonarnym. O szczegółach mówiła Marzena Machałek. 

pap Mateusz Morawiecki  1200.jpg
"Jedyna i bardzo skuteczna metoda walki z koronawirusem". Premier apeluje, by się szczepić

- 2 sierpnia prześlemy wytyczne, w jaki sposób zorganizować nauczanie od 1 września, oraz przygotowujemy inne materiały, w tym środki bezpieczeństwa, by dostarczyć je do szkół - zaznaczyła.               

Jak dodała wiceszefowa MEiN, wszystkie szkoły, placówki i przedszkola, które zgłoszą zapotrzebowanie, otrzymają tzw. stacje dezynfekujące z funkcją do mierzenia temperatury oraz środki ochrony osobistej.   

- Ponadto, oprócz tych środków, których koszt wyniesie co najmniej 100 mln zł, do szkół trafi ok. 100 tys. bezdotykowych termometrów - zaznaczyła gość audycji.

Posłuchaj
08:23 PR24_mp3 2021_07_30-14-20-31.mp3 Marzena Machałek o przygotowaniach do nowego roku szkolnego ("Temat dnia/Gość PR24") 

Jak poinformował dziś podczas konferencji prasowej Michał Dworczyk, "od września ruszy także duża kampania edukacyjna". - Chodzi nie tylko o lekcje, ale także o webinaria dla rodziców i osób dorosłych - tłumaczył.           

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka 

Goście: Marzena Machałek (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 30.07.2021

Godz. emisji: 14.20

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem