X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musimy zademonstrować siłę i jedność poglądów". Prof. Kleiber o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:38
- Polityka Putina, tym razem prowadzona za pośrednictwem Łukaszenki, jest oczywiście nakierowana na wzbudzanie najróżniejszych problemów w Polsce i Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze", komentując sytuację na polsko-białoruskiej granicy.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

pap_20170920_2YS (1).jpg
Zapad-2021. Ekspert OSW Andrzej Wilk: armia Rosji ćwiczy przygotowanie do wojny i zadania sił okupacyjnych

Zakończył się pierwszy etap rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych Zapad-2021. Manewry, toczące się blisko polskiej granicy, potrwają do 16 września. Ponadto od wielu tygodni w Usnarzu Górnym koczuje grupa migrantów, a Straż Graniczna publikuje kolejne materiały pokazujące działania białoruskich służb, które pomagają im przedostać się na polską granicę. 

O kryzysie na polsko-białoruskim pograniczu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber. - Polityka Putina, tym razem prowadzona za pośrednictwem Łukaszenki, jest oczywiście nakierowana na wzbudzanie najróżniejszych problemów w Polsce i Unii Europejskiej - powiedział.

Posłuchaj
23:16 PR24_mp3 2021_09_12-18-33-36.mp3 Prof. Michał Kleiber o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (Temat dnia/Gość PR24)

- Niestety ta niezwykle agresywna, wręcz szalona krytyka rządu przez przedstawicieli opozycji czy organizacji pozarządowych jest narzędziem w tej sprawie - stwierdził ekspert. - Obserwując sytuację w Polsce, Putin na pewno zaciera ręce, że udało mu się doprowadzić do tak poważnych kłótni wewnętrznych - skomentował.

Prof. Kleiber podkreślił jednak, że glosowanie w Sejmie ws. stanu wyjątkowego dowiodło istnienia generalnej zgody na decyzje rządu. - To, że głosowanie jednoznacznie przesadziło o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, świadczy o tym, że wiele osób - po pewnej refleksji - widzi, że sprawa jest bardzo poważna i musimy zademonstrować siłę na granicy oraz jedność poglądów - mówił gość PR24.

Podkreślił też, że Polska "ma za sobą UE, która kilkukrotnie dobitnie wypowiadała się w sprawie sytuacji na granicy".

Więcej w nagraniu

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Michał Kleiber ("Wszystko co najważniejsze")

Data emisji: 12.09.2021

Godzina: 18.33

kp

Czytaj także

"Łukaszenka przegra, bo UE wyciągnęła wnioski z kryzysu migracyjnego". Wiceszef MSZ o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 07:19
- Cel Aleksandra Łukaszenki, w najprostszych słowach, to dążenie do destabilizacji UE, w szczególności tych krajów, które postrzega jako swoich wrogów, czyli przede wszystkim Polski i Litwy - mówi w "Polska Times" wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: przy granicy z Białorusią nic nie dzieje się przypadkiem, Kreml realizuje swój plan pod obcą flagą

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 09:13
- Nie wiemy czy jest to kolejny test dla Polski i innych państw czy to próba destabilizacji politycznej czy może tylko szum medialny. Red. Majmurek zaprezentował efekty tego typu działania medialnego. Mamy brak oceny sytuacji i należy o tym mówić poważnie, bo bezpieczeństwo to ważna rzecz - powiedział Piotr Grzybowski, publicysta tygodnika Niedziela. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jakub Majmurek i Łukasz Jankowski.
rozwiń zwiń