X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sygnał z Brukseli był jasny, nie ma zgody na nielegalną migrację". Bonikowska o orędziu szefowej KE

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:23
- Jeśli chodzi o nielegalne przekraczanie granic Unii Europejskiej, to Ursula von der Leyen powiedziała jasno, że nie ma na to zgody, a te zewnętrzne granice Wspólnoty trzeba uszczelniać - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, szefowa Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Dr Małgorzata Bonikowska
Dr Małgorzata Bonikowska Foto: PR24/MS

Gość PR24 komentowała i analizowała orędzie szefowej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, która poruszyła kilka wątków, w tym dot. ochrony granic UE. Mówiąc o działaniach białoruskiego reżimu na granicy z Polską, Litwą i Łotwą, powiedziała, że "to atak hybrydowy, który ma zdestabilizować Europę".

W ocenie dr Małgorzaty Bonikowskiej, orędzie o stanie Unii Europejskiej to ważny moment, w którym z jednej strony przewodnicząca Komisji Europejskiej podsumowuje to, w jakim momencie znajduje się Wspólnota, a z drugiej strony pokazuje, w jakich obszarach trzeba pracować w dalszej perspektywie.

"Uszczelniać granice"

1200 Ursula von der Leyen pap (1).jpg
"Istoty ludzkie to nie karty przetargowe". Przewodnicząca KE surowo oceniła działania Białorusi przy granicach z UE

- To wypadkowa pomiędzy byciem liderem, który znajduje rozwiązania na problemy i wysyła sygnały uspokajające do tych, którzy jednak uważają inaczej, a tym, do czego Unia Europejska będzie dążyć i przy czym będzie się upierać. Sygnał był taki, że dogadała się ona w niektórych wątkach pakietu migracyjnego. Chodzi o to, by zewnętrzne granice uszczelniać, stąd poparcie dla Polski - zauważyła dr Małgorzata Bonikowska.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że Białoruś przeprowadza ataki hybrydowe na granicy, by zdestabilizować Europę. Ursula von der Leyen zapewniła o wsparciu Unii dla Polski, Litwy i Łotwy. Nawiązała do działań reżimu w Mińsku, który podsyca kryzys migracyjny. Powiedziała, że "Białoruś wypycha migrantów przez granicę i nie ma tolerancji dla tych działań".

Wspólnota obawia się napływu uchodźców z Afganistanu, ale w przeciwieństwie do 2015 roku nie mówi się już o obowiązkowym przyjmowaniu migrantów, ale przede wszystkim o pomocy na miejscu, w regionie. Szefowa Komisji Europejskiej powiedziała też, że Unia musi zadbać o bezpieczeństwo w swoim sąsiedztwie. Mówiła o nowych zagrożeniach, wymieniając ataki hybrydowe i cyberataki.


Posłuchaj
25:15 PR24_mp3 2021_09_15-11-33-06.mp3 Dr M. Bonikowska o orędziu szefowej KE ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: dr Małgorzata Bonikowska (szefowa Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Data emisji: 15.09.2021

Godzina: 11:33

Czytaj także

Prof. Marciniak: działania Łukaszenki są obliczone na wywołanie kryzysu politycznego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 17:20
- Celem migracji inspirowanej przez Alaksandra Łukaszenkę, być może przy współpracy z Rosją, jest prowokowanie konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych PAN, Ambasador RP w Rosji w latach 2016–2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litwa boryka się z kryzysem przy granicy z Białorusią. MSZ: kontynuujemy wsparcie dla naszego sąsiada w UE

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 11:02
"W związku z kryzysem na granicy litewsko-białoruskiej w czwartek do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych" - przekazało na Twitterze MSZ.
rozwiń zwiń