more_horiz

"Stał się bazą odkrywania nowych elit". Miklaszewska o Kongresie Polska Wielki Projekt

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 16:48
- Pojedynczy ludzie, którzy dzięki tym panelom - dzięki odsłanianiu rzeczywistości i przyszłości takimi, jak je widzieli - zostali pokazani i stali się potem elitą nowej władzy - mówiła w Polskim Radiu 24 Maryna Miklaszewska, współorganizatorka Kongresu PWP.
Zdjęcie ilustracyjne. X Kongres Polska Wielki Projekt
Zdjęcie ilustracyjne. X Kongres Polska Wielki ProjektFoto: PAP/Radek Pietruszka

W piątek rozpocznie się 11. edycja Kongresu Polska Wielki Projekt. Podczas trzydniowego wydarzenia uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych poświęconych m.in. gospodarce, kulturze, a także członkostwu w Unii Europejskiej. 

Czytaj także:
flaga polski shutterstock_71639974 1200.jpg
Kongres Polska Wielki Projekt, część 2.

Maryna Miklaszewska przypomniała, że "kongres był zainicjowany przez Lecha Kaczyńskiego". - Miał się odbyć w roku 2010, ale wiadomo, co się wydarzyło. Wówczas to nie mogło dojść do skutku. Byliśmy pogrążeni w żałobie, ale podjęliśmy decyzję, żeby ten Kongres zacząć organizować i robimy to po dzień dzisiejszy - wskazała. - Mam poczucie, że my cały czas realizujemy myśl prezydenta Kaczyńskiego - dodała rozmówczyni. 

Jak tłumaczyła działaczka - "kongres stał się bazą odkrywania nowych elit". - Pojedynczy ludzie, którzy dzięki tym panelom - dzięki odsłanianiu rzeczywistości i przyszłości takimi, jak je widzieli - zostali pokazani i stali się potem elitą nowej władzy - mówiła. Dziennikarka podkreśliła także, że organizatorzy "cały czas starają się pokazywać nowych ludzi, nie rezygnując z tych, którzy już są i działają". 

Posłuchaj
08:23 _PR24_AAC 2021_09_15-15-51-28.mp3 Maryna Miklaszewska o Kongresie Polska Wielki Projekt. ("Temat dnia/Gość PR24")

Czytaj także:

Czytaj także:
XI Kongres Polska Wielki Projekt 1200.jpg
Druga część XI edycji Kongresu Polska Wielki Projekt. Debaty o przyszłości Polski i Europy

W niedzielę zostanie wręczony medal "Odwaga i Wiarygodność", który jak czytamy na stronie wydarzenia - otrzymują "osoby aktywnie działające na rzecz kongresu oraz wizerunku Polski i jej obywateli w świecie". Ponadto co roku jest przyznawana honorowa nagroda im. Lecha Kaczyńskiego dla "twórców prawych i sprawiedliwych", którzy są "dumnymi Polakami" i jednocześnie wybitnymi artystami. Podczas tegorocznej edycji wyróżnienie to otrzymała rzeźbiarka Ludwika Ogorzelec. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Maryna Miklaszewska, współorganizatorka Kongresu Polska Wielki Projekt

Data emisji: 15.09.2021

Godz. emisji: 15.47

PR24/PAP/jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem