more_horiz

"Człowiek potrzebuje odżywiać się w taki sposób, żeby przeżyć". Siewiereniuk-Maciorowska o postulacie Spurek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 11:05
- Człowiek odkąd istnieje, jest tak ukształtowany, że potrzebuje odżywiać się w taki sposób, żeby przeżyć, a do tego potrzebne jest między innymi mięso czy ryby - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z "Dzień Dobry Białystok".
Sylwia Spurek
Sylwia Spurek Foto: Sylwia Spurek/Twitter
1200 sylwia spurek pap.jpg
Spurek chce zakazać wędkarstwa. Europosłowie: "nie dajmy się zwariować", "pozbawiony sensu postulat"

Polska europoseł z frakcji Zielonych w PE Sylwia Spurek przedstawiła postulat wprowadzenia w UE zakazu wędkarstwa od 2023 r. Polscy europosłowie - Ryszard Czarnecki (PiS) i Bogusław Liberadzki (Lewica) - są przeciw. Wędkarstwo jest jednym z najstarszych sportów świata. Najstarsza literatura wędkarska poświęcona łowieniu ryb pochodzi z czasów rzymskich z III i II wieku p.n.e. Europoseł Sylwia Spurek chce jednak, żeby było ono zakazane od 2023 r. To jeden z postulatów dot. ochrony zwierząt, który przedstawiła na Twitterze.

Posłuchaj
22:13 PR24_mp3 2021_09_16-10-07-53.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska: zawsze trzeba pouczyć Polskę i Węgry (Polskie Radio 24)

Pomysł ten na antenie Polskiego Radia 24 skomentowała Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. - Nie wiem, czy pani Sylwia Spurek ma zdolność jakiegokolwiek myślenia - stwierdziła. - Człowiek, odkąd istnieje, jest tak ukształtowany, że potrzebuje odżywiać się w taki sposób, żeby przeżyć, a do tego potrzebne jest między innymi mięso ryb - podkreśliła.

Jak wskazała, "zawierają one odpowiednie składniki odżywcze i mineralne". - Oczywiście można być weganinem czy wegetarianinem, ale na dłuższą metę niestety tak się nie da i dowodzą tego badania naukowe - dodała.

Redaktorka "Dzień Dobry Białystok" odniosła się także do wątpliwości unijnych komisarzy i europarlamentarzystów dotyczących tego, że jeśli w Polsce nie zmieni się rząd, to będzie to dowód na to, że nie ma w niej demokracji. - Niech Unia Europejska i jej wszystkie organy wpiszą sobie w dokumenty w pierwszych dwóch punktach, że zawsze trzeba pouczyć Polskę i Węgry - wskazała. - Niech to już będzie na stałe, bo uzasadnienie zawsze jest takie samo - dodała.

Jak stwierdziła, "naprawdę trudno traktować tego rodzaju słowa w jakiś poważny sposób, bo to jest kompletnie niepoważne". - Polacy wybrali sobie rząd taki, jaki chcieli, i teraz, i w poprzednich wyborach, i widocznie mieli ku temu jakiś powód - podkreśliła.


Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal Dzień Dobry Białystok)

Data emisji: 16.09.2021

Godz. emisji: 10.09

PAP/ jb

Zobacz także

Zobacz także