more_horiz

"TSUE nie ma prawa i nie powinien istnieć". Antoni Macierewicz o decyzjach trybunału wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 13:52
- TSUE został przekształcony w narzędzie tych grup, które chcą ukształtować z UE państwo niemieckie. To jest sytuacja dramatyczna i sprawiająca, że w tym kształcie i z takimi dążeniami jest racją, że TSUE nie ma prawa i nie powinien istnieć, ponieważ on niszczy fundamentalne zasady UE - mówił w audycji "Temat dnia" na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

PGE elektrownia Turów 1200.jpg
"Spór może wejść na jeszcze wyższy poziom". Jankowski o relacjach na linii Polska-Czechy w kontekście Turowa

Gość Tadeusza Płużańskiego komentował wydarzenia z polskiej oraz międzynarodowej polityki. Antoni Macierewicz był pytany o decyzje TSUE dotyczące Polski. - TSUE jest niesprawiedliwy. Mamy tu do czynienia z głębszym problemem - on łamie prawo i praworządności. Łamie to, co jest jego głównym celem, zasadą i punktem odniesienia - mówił były minister obrony narodowej.

Posłuchaj
22:39 PR24_mp3 2021_09_25-13-06-26.mp3 Antoni Macierewicz o sytuacji dot. Turowa, Donaldzie Tusku oraz o rocznicy założenia KOR ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

- TSUE karze - takie państwa jak Polska - za rzeczy, które nie są w kompetencji TSUE. To jest naprawdę szokujące - podkreślił Antoni Macierewicz.

Wiceprzewodniczący PiS dodał, że instytucja narusza fundamentalne zasady Unii Europejskiej. - TSUE został przekształcony w narzędzie tych grup, które chcą ukształtować z UE państwo niemieckie. To jest sytuacja dramatyczna i sprawiająca, że w tym kształcie i z takimi dążeniami jest racją, że TSUE nie ma prawa i nie powinien istnieć, ponieważ on niszczy fundamentalne zasady UE - powiedział marszałek senior Sejmu.

1200_Müller_TT.jpg
"Nie będzie zamknięcia kopalni Turów". Zdecydowana odpowiedź rządu na decyzję TSUE

Spór o Turów

Gość Tadeusza Płużańskiego skomentował także debatę, która toczy się wokół elektrowni Turów. - Nie ma powodu, żebyśmy zamykali tę kompanię i nie ma powodu, żebyśmy się w tej sprawie poddawali - mówił. - Musimy poczekać na nowy rząd czeski i z nim musi zostać umowa, która będzie brać pod uwagę także te straty, które ponosi Polska - podkreślił.

Czytaj także:

Antoni Macierewicz odniósł się także do kwestii związanych z Donaldem Tuskiem. - Nie ma jasności, czy pan Donald Tusk się już w pełni oderwał od rzeczywistości, czy też używa takich żenujących chwytów medialnych, żeby jakoś swoją osobę przybliżyć do świadomości normalnego człowieka. Tak czy inaczej, jest to zachowanie, które kompromituje jego i formację, której przewodzi - powiedział były minister obrony narodowej.

Wiceprzewodniczący PiS mówił także o Komitecie Obrony Robotników, który w tym roku obchodzi 45 rocznicę działalności. - Przełomową cechą KOR-u było to, że była to organizacja niepodległościowa, która działała jawnie i budowała kolejne struktury, które miały odbudować Polskę. Budowała partie polityczne, związki zawodowe, niezależne szkolnictwo i inne instytucje - powiedział Antoni Macierewicz.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Gość: Antoni Macierewicz, wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości

Data emisji: 25.09.2021

Godzina emisji: 13.06

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem