X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie będzie zamknięcia kopalni Turów". Zdecydowana odpowiedź rządu na decyzję TSUE

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 17:25
Od początku stoimy na stanowisku, że wstrzymanie prac kopalni Turów zagrozi stabilności polskiego systemu elektroenergetycznego - zapewnia rząd w reakcji na decyzję TSUE nakładającą na Polskę karę za niewstrzymanie wydobycia węgla w kopalni.
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: PAP/Paweł Supernak
Sebastian Kaleta 1200 Forum.jpg
Sebastian Kaleta: TSUE wymusza bezwzględną posłuszność szantażem

"Miałoby to negatywne skutki dla bezpieczeństwa energetycznego dla milionów Polaków oraz w szerszym zakresie - dla całej Unii Europejskiej. Jej zamknięcie oznaczałoby też ogromne problemy dla życia codziennego" - napisał w komunikacie opublikowanym na stronie kancelarii premiera rzecznik rządu Piotr Müller.

Czytaj także:

Rzecznik dodał, że polski rząd dąży do polubownego zakończenia sporu z Republiką Czeską i respektuje interesy lokalnej społeczności. Według Müllera dzisiejszy wyrok stoi w kontrze do polubownego załatwienia sprawy.

Piotr Müller dodał, że "żadne decyzje Trybunału Sprawiedliwości UE nie mogą naruszać obszarów związanych z podstawowym bezpieczeństwem krajów członkowskich. Bezpieczeństwo energetyczne należy właśnie do tego obszaru".

Przypomniał, że elektrownia Turów odpowiada za nawet 7 proc. krajowej produkcji energii, a od jej stabilnego działania zależy możliwość funkcjonowania polskich domów, szkół, szpitali i przedsiębiorstw.

"Kara nieproporcjonalna do sytuacji"

Rzecznik rządu stwierdził, że kara finansowa, o której mówi Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jest nieproporcjonalna do sytuacji i nie znajduje uzasadnienia w stanie faktycznym.

Piotr Müller zapewnił, że Polska dokłada wszelkiej staranności w celu znalezienia polubownego rozwiązania sporu z Czechami wokół działalności kopalni.

"Najlepszym na to dowodem są trwające rozmowy ze stroną czeską mające na celu uzgodnienie w formie umowy międzynarodowej kompleksowych ram oceny i monitorowania wpływu działalności kopalni w regionie. Odbywały się one również dzisiaj" - dodał rzecznik rządu.

pb

Czytaj także

Spór o Turów. Jakóbik: nie chodzi tylko o ekologię, ale też o polityczną koniunkturę w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 12:18
- Spór z elementami zasadnych zastrzeżeń ekologicznych zamienia się w większy spór, polityczny, ponieważ w Czechach jest taka koniunktura polityczna, że opłaca się "przeciągnąć" Polaków w negocjacjach. (...) Może się okazać, że nagle po wyborach w Czechach Turów przestanie być tak trudnym tematem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesi przyznają, że negocjacje ws. Turowa zdecydowanie się posunęły. Są jednak wciąż kwestie otwarte

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 01:09
Czescy uczestnicy negocjacji z Polską ws. Turowa przedstawili w środę ich stan komisji do spraw środowiska naturalnego Izby Poselskiej. Uznano, że w rokowaniach daleko się posunięto, ale wciąż są kwestie otwarte. Jedną z nich są ewentualne konsekwencje za nierespektowanie planowanej umowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Problem jest polityczny". Ireneusz Zyska o negocjacjach z Czechami ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 18:25
-  W kuluarach mówi się, że negocjacje ws. kopalni zakończą się korzystnie dla obu stron, ale dopiero po wyborach w Czechach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.
rozwiń zwiń