more_horiz

Prof. Paruch o politykach PO: bardziej interesuje ich perspektywa niemiecka niż polska

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 11:00
- Donaldowi Tuskowi trudno jest zająć jednoznaczne stanowisko ws. sytuacji na granicy z Białorusią, ponieważ Polska broni nie tylko granic UE, ale broni Niemiec przed transferem kilkunastu tysięcy imigrantów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS w Lublinie). 
Prof. Waldemar Paruch
Prof. Waldemar ParuchFoto: PR24

Zachowanie polityków PO-KO w sejmie podczas głosowania ws. przedłużenia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią, jak zauważają komentatorzy, jest sprzeczne z tym, co mówi Donald Tusk.

- Politycy Platformy Obywatelskiej nie są w stanie inaczej postępować. To jest syndrom grupowego myślenia - ocenił politolog. 

Prof. Paruch wskazał na intrygującą, jego zdaniem, argumentację partii opozycyjnej.      

- Politycy PO podczas debaty sejmowej ws. stanu wyjątkowego posługiwali się ciekawym argumentem - podawali, ilu imigrantów przedarło się do Niemiec. Ich nie interesowało, ilu imigrantów przedarło się do Polski i jest w polskich ośrodkach ds. uchodźców. Perspektywa niemiecka pojawiała się jako wyjątkowo ważna.

Gość audycji przypomniał, że Platforma Obywatelska od dawna ma problemy z rozumieniem polityki międzynarodowej.

Posłuchaj
20:50 PR24_mp3 2021_10_05-10-36-21.mp3 Prof. Waldemar Paruch o zachowaniu polityków PO ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Mam wrażenie, że od bardzo wielu lat liderzy tej formacji kompletnie nie rozumieją polityki zagranicznej, środowiska międzynarodowego. To, co opowiadają na temat tej polityki, o ile w to wierzą, bo być może jest to wyłącznie przekaz medialny, nie zgadza się z tym, jak ona wygląda. To jest po prostu antywiedza - ocenił.    

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS w Lublinie)

Data emisji: 05.10.2021

Godzina: 10.36

kmp

Zobacz także

Zobacz także