X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Decyzja TSUE ws. przenoszenia sędziów. Piotr Kaleta: UE wymaga reformy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 17:33
- Unia Europejska jak na nasze dzisiejsze czasy, ma skostniałą strukturę. Zadaniem również Prawa i Sprawiedliwości, rządu Mateusza Morawieckiego jest to, aby próbować reformować tę instytucję, bo ona tego wymaga - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (poseł, PiS)
Piotr Kaleta
Piotr Kaleta Foto: PR24/AK

"Przeniesienie sędziego bez jego zgody do innego sądu lub między dwoma wydziałami tego samego sądu może naruszać zasady nieusuwalności i niezawisłości sędziów" - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyrok dotyczy pytań prejudycjalnych skierowanych do TSUE przez Sąd Najwyższy RP.

twitter ziobro free 1200.jpg
"Ma skłonić Polskę, by uległa szantażowi, ale to się nie uda". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TSUE

- Ponieważ jestem Polakiem na polskiej ziemi, pod polskim niebem, chciałbym decydować o własnych sprawach, a nie żeby decydował za mnie Niemiec, Holender, Hiszpan, czy Francuz - stwierdził poseł.

- W związku z tym chcę, żeby konstytucja była tym najważniejszym dokumentem - dodał Piotr Kaleta, odnosząc się do decyzji TSUE ws. sędziów.

W opinii gościa audycji "Unia Europejska jak na nasze dzisiejsze czasy, ma skostniałą strukturę". - Zadaniem również Prawa i Sprawiedliwości, rządu Mateusza Morawieckiego jest to, aby próbować reformować tę instytucję, bo ona tego wymaga - mówił. 

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
11:30 piotr kaleta.mp3 Piotr Kaleta: UE ma skostniałą strukturę ("Temat dnia/Gość PR24") 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Piotr Kaleta (PiS)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina: 16:35

nt

Czytaj także

Fogiel: TSUE jest ostatnio bardzo płodny, jeśli chodzi o wyroki dotyczące Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 11:39
- Ostatnie wyroki TSUE ws. Polski w przeważającej większości mają co najmniej wątpliwą podstawę prawną. "Inicjatywa prawotwórcza" Trybunału wielokrotnie dążyła do poszerzenia kompetencji organów unijnych, także poza traktaty - uważa wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Decyzja TSUE ws. przenoszenia sędziów. Andrzejewski: kolejny etap konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 16:36
- To kolejny etap konfrontacji. Ma ona na celu pokazanie, że konstytucja i polski system ustrojowy funkcjonowania państwa muszą podlegać ręcznemu sterowaniu z organizacji międzynarodowej, jaką jest Unia Europejska - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Andrzejewski (sędzia Trybunału Stanu). 
rozwiń zwiń