"UE powinna włączyć się w ten proces". Prof. Kleiber o budowie muru na granicy z Białorusią

2021-10-16, 18:51

"UE powinna włączyć się w ten proces". Prof. Kleiber o budowie muru na granicy z Białorusią
Prof. Michał Kleiber. Foto: PR24

- Unia powinna włączyć się w proces budowy muru na granicy i go finansować. To jest interes unijny, bo ci, którzy przedostaną się przez polską granicę będą próbowali przedostać się np. do Niemiec - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".


Prof. Kleiber przypomniał, że istnieje wiele przykładów stałych ogrodzeń na granicach państwa. - To rzeczywistość sytuacji na świecie. Migracje są coraz większe i one nie zmaleją w najbliższej przyszłości - powiedział. Przytaczał dane z raportów, które mówią o dziesiątkach milionów przemieszczających się ludzi, którzy będą szukali "lepszego miejsca do życia".

Powiązany Artykuł

Twitter straż graniczna free  1200.jpg
Nielegalnie przez Polskę do Niemiec. Ośmiu imigrantów zatrzymanych przez SG

Ocenił, że sytuacja na granicy z Białorusią "nie zakończy się łagodnie". - Dopóki istnieje reżim Łukaszenki to będzie próbował w ten sposób działać. Jakieś twarde środki przeciwstawiające się temu są niezbędne - podkreślił.

Czytaj także:

Konieczny jest mur

- Musimy budować twarde ogrodzenie, musimy pilnować swojej granicy. To także granica Unii - podkreślił prof. Kleiber. Dodał, że UE powinna być "włączona w ten proces i powinna go przede wszystkim współfinansować, a nawet finansować".

Posłuchaj

Prof. Michał Kleiber o konieczności budowy muru na granicy polsko-białoruskiej (Temat dnia/Gość PR24) 14:17
+
Dodaj do playlisty

- To jest interes unijny, bo ci, którzy przedostaną się przez polską granicę będą próbowali przedostać się do Niemiec. Niemcy, a także inne kraje, powinny być zainteresowane tym, żeby Polsce pomóc - dodał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: prof. Michał Kleiber ("Wszystko Co Najważniejsze")

Data emisji: 16.10.2021

Godzina: 18.05

st

Polecane

Wróć do strony głównej