X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dla obu stron kompromis będzie lepszy od starcia". Dr Kościński o sporze Polski z KE

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 12:43
- Z punktu widzenia obu stron najkorzystniejsze byłoby dojście do jakiegoś porozumienia, nawet jeśli będzie to "zgniły kompromis". Bo "zgniły kompromis" jest lepszy niż jakieś większe starcie, gdzie rząd ma mniejsze siły, ale wystarczające, żeby sprawić kłopot Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Kościński, ekspert ds. międzynarodowych z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Parlament Europejski przyjął w ubiegłym tygodniu rezolucję wzywającą Komisję Europejską do wstrzymania wypłaty Polsce środków z Funduszu Odbudowy. Z kolei premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu "Financial Times", w którym stwierdził, że jeśli Unia Europejska postanowi "wywołać III wojnę światową" poprzez zablokowanie Polsce pieniędzy, to Polska będzie zmuszona "użyć wszelkiej dostępnej broni". W Polskim Radiu 24 spór Polski z Komisją Europejską komentował dr Piotr Kościński.

-morawiecki free 1200.jpg
"Toczy się gra o pozycję premiera". Maciejewski o konflikcie na linii Warszawa-Bruksela

Gość PR24 stwierdził, że o porozumienie między Polską a Unią Europejską będzie trudno między innymi dlatego, że "polski rząd i większość unijna mówią nieco innym językiem". Dodał jednak, że muszą trwać zakulisowe rozmowy, które mogą prowadzić do zbliżenia stanowisk, co możemy obserwować.

- Pomimo bardzo ostrego tonu po obu stronach to jednak Komisja Europejska nie nakłada żadnych "sankcji" wprost na Polskę. Nie wiadomo, jak będzie dalej, jednak, mimo wszystko, jestem bardzo umiarkowanym, ale jednak optymistą - mówił dr Piotr Kościński.

Czytaj również:

Zapytany o możliwość użycia przez Polskę weta do unijnego pakietu klimatycznego "FitFor55", stwierdził, że wszystko zależy od tego, czy i jakie będzie porozumienie. - Z punktu widzenia obu stron, najkorzystniejsze byłoby dojście do jakiegoś porozumienia, nawet jeśli będzie to "zgniły kompromis". Bo "zgniły kompromis" jest lepszy niż jakieś większe starcie, gdzie rząd ma mniejsze siły, ale wystarczające, żeby sprawić kłopot Unii Europejskiej i pozostałym krajom - mówił gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:39 PR24_mp3 2021_10_27-11-12-40_Kościński.mp3 Dr Piotr Kościński o konflikcie Polski z Komisją Europejską ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Gość: dr Piotr Kościński (ekspert ds. międzynarodowych, Akademia Finansów i Biznesu Vistula)
Data emisji: 27.10.2021
Godzina emisji: 11.12

PR24/jmo

Czytaj także

Liberadzki: Bruksela przywiązuje szczególną uwagę do tego, by UE przetrwała

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 09:09
- Bruksela się troszczy o to, żeby obywatele polscy byli w tej samej pozycji prawnej, także finansowej, jak obywatele każdego innego państwa członkowskiego, czyli jak obywatele Unii Europejskiej. Przy czym jeszcze większą troskę - w sensie pilności - przywiązuje się do tego, żeby Unia, jako całość, trwała, bo jest nam wszystkim potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.
rozwiń zwiń