more_horiz

Chwedoruk: to koniec nadziei środowiska Gowina na samodzielność polityczną

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 21:50
- Jeśli słowo koniec do czegoś by tu pasowało, to jest to koniec wszelkich nadziei środowiska Jarosława Gowina na samodzielność polityczną - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 politolog prof. Rafał Chwedoruk (Uniwersytet Warszawski).
Prof. Rafał Chwedoruk
Prof. Rafał ChwedorukFoto: PR24

Stowarzyszenie OdNowa Marcina Ociepy zostało nowym koalicjantem w ramach Zjednoczonej Prawicy. Jest to czwarte ugrupowanie, po Prawie i Sprawiedliwości, Solidarnej Polsce Zbigniewa Ziobro i Republikanach Adama Bielana, które będzie tworzyć koalicję rządzącą.

PAP Jarosław Kaczyński Marcin Ociepa 1200.jpg
Zjednoczona Prawica z nowym koalicjantem. Prezes PiS: elementem umowy jest kwestia kandydata na prezydenta Warszawy

Według prof. Rafała Chwedoruka "jest to koniec problemów, jeśli chodzi o następstwa koalicji z ugrupowaniem Jarosława Gowina". - Zapewne Prawo i Sprawiedliwość sporządzi bilans tejże koalicji, który będzie zdecydowanie ujemny. Szczególnie w aspekcie ostatnich wyborów sejmowych i ich efektów, w tym sensie jest to ratowanie tego, co się da - powiedział. 

Politolog ocenił, że "jeśli słowo koniec do czegoś by tu pasowało, to jest to koniec wszelkich nadziei środowiska Jarosława Gowina na samodzielność polityczną" - Pokazuje to po raz kolejny, że tak naprawdę, jeśli ktoś identyfikuje się w Polsce jako prawica, może funkcjonować albo w obrębie Prawa i Sprawiedliwości jako koalicjant, bądź jako część tej formacji. Ewentualnie gdzieś na obrzeżach liberalnej opozycji, przypominając niektóre aspekty w konserwatywnej tożsamości - stwierdził gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:51 prrrrrr24.mp3 Prof. Rafał Chwedoruk o Zjednoczonej Prawicy (Temat dnia/Gość PR24)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Rafał Chwedoruk (politolog, Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 28.10.2021

Godzina: 20.33

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem