more_horiz

"Radio artystyczne ma dla nas ogromne znaczenie". Janusz Kukuła o Wielkich Splendorach

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 12:03
- Opowiadamy historie, historyjki tak, by ludzie nie tylko bawić, ale i uczyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: Cezary Piwowarski

Teatr Polskiego Radia wręczy swoje najważniejsze laury, czyli nagrody Wielkiego Splendora. Otrzymają je wybitni twórcy teatru radiowego. Podczas uroczystości, odbywającej się tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia, uhonorowani zostaną również artyści debiutujący w premierowych spektaklach i słuchowiskach. 

Uroczystość - zorganizowaną w kameralnej, dostosowanej do antycovidowych obostrzeń formule - poprowadzi Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczą: Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski i Prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

- W radiu przez wszystkie te lata pojawiali się największy polscy artyści. To, co nazywamy na swój użytek "radiem artystycznym", czyli takim, które prezentuje sztukę, ma dla nas ogromne znaczenie, bo opowiadamy o świecie, o tym, co nas spotyka. Opowiadamy historie, historyjki tak, by ludzie nie tylko bawić, ale i uczyć - mówił Janusz Kukuła.

Debiutujący laureaci

Podczas gali docenieni zostaną także twórcy debiutujący w Teatrze Polskiego Radia, którzy otrzymają pięć statuetek w czterech kategoriach: Arete - za debiut aktorski (dwie nagrody: dla aktorki oraz aktora), Don Kichot - dla najlepszego debiutującego reżysera, Talanton - za debiut dramaturgiczny oraz Amadeusz - za debiut kompozytorski.

Posłuchaj
07:01 PR24_mp3 2021_12_06-11-11-38.mp3 Janusz Kukuła o nagrodach Wielki Splendor 2021 (Temat dnia/Gość PR24) 

- Nagrodę za debiut aktorski - która nazywamy Arete - otrzymuje Karolina Honchera za rolę w słuchowisku "Wyszedł z domu" w reżyserii Szymona Kuśmidera oraz Jakub Kordas za rolę w słuchowisku "Ktoś na panią czeka" w reż. Waldemara Modestowicza - powiedział Janusz Kukuła w Polskim Radiu 24.

Czytaj także:

Wśród laureatów wymienił także Przemysława Wyszyńskiego, Piotra Skotnickiego oraz Kamila Maria Banasiaka.

Więcej nazwisk laureatów w audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia)
Data emisji: 06.12.2021
Godzina emisji: 11.11

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem