X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Finlandia rezerwuje sobie prawo wstąpienia do NATO. Kpt. Badowski: racjonalny ruch, szukają ochrony

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 15:15
- Nikt nie chce pójść na przyjęcie do niedźwiedzia, który właśnie pożarł kolejnego sąsiada. Dlatego Finowie rezerwują sobie jakiś margines bezpieczeństwa. To racjonalny ruch - powiedział w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, specjalista ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych.
- Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że Finlandia wykonuje taki krok, rezerwując sobie w przyszłości miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim - powiedział kpt. Tomasz Badowski
- Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że Finlandia wykonuje taki krok, rezerwując sobie w przyszłości miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim - powiedział kpt. Tomasz Badowski Foto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Władimir Putin chce groźbą wojny z Ukrainą zatrzymać poszerzenie NATO. Jednak wynik jego działań może być odwrotny: dodatkowe 1400 km wspólnej granicy Rosji z Paktem Północnoatlantyckim. Prezydent Finlandii Sauli Niinistö w ostatnim czasie podkreśla, że jego kraj rezerwuje sobie prawo do przystąpienia do NATO.  

- Nie jestem zaskoczony tym, że Finlandia wykonuje taki krok, rezerwując sobie w przyszłości miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim, ponieważ ludzie zarządzający tym wspaniałym państwem są na tyle mądrzy, że obserwują poszczególne ruchy Kremla - powiedział kpt. Tomasz Badowski.

"Nikt nie chce pójść na przyjęcie do niedźwiedzia"

- Nikt nie chce pójść na przyjęcie do niedźwiedzia, który właśnie pożarł kolejnego sąsiada. Dlatego Finowie rezerwują sobie jakiś margines bezpieczeństwa - dodał gość PR24.

Jak zaznaczył, "Rosja jest krajem bandyckim, niewiarygodnym, łamiącym traktaty i dopuszczającym się zbrodni wojennych".

- Każdy mądry człowiek szuka ochrony, obrony i Pakt Północnoatlantycki taką zapewnia. Zatem ruch Finlandii, w mojej ocenie, jest jak najbardziej racjonalny - podsumował.  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:01 PR24 2022_01_04-14-07-15.mp3 kpt. Tomasz Badowski o zagrożeniu ze strony Rosji (Temat dnia) 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: kpt. Tomasz Badowski (specjalista ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych)

Data emisji: 04.01.2022

Godzina emisji: 14.06

bartos

Czytaj także

Jens Stoltenberg zwołuje posiedzenie Rady NATO-Rosja na 12 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 12:15
Rada NATO-Rosja powstała w 2002 na mocy Deklaracji Rzymskiej jako forum konsultacji w kwestiach związanych z bezpieczeństwem między państwami członkowskimi NATO a Federacją Rosyjską
rozwiń zwiń