more_horiz

Kolędnicy Misyjni dzieciom w Azji Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 11:43
Od 28 lat w okresie Bożego Narodzenia setki tysięcy dzieci i animatorów z Ognisk Misyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w całej Polsce włączają się w akcję Kolędników Misyjnych.
Kolędnicy Misyjni niosą Dobrą Nowinę, ale także wsparcie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują
Kolędnicy Misyjni niosą Dobrą Nowinę, ale także wsparcie dla tych, którzy najbardziej tego potrzebująFoto: Shutterstock.com

Niosąc radość Ewangelii, kolędnicy stają się misjonarzami. Przypominają odwiedzanym rodzinom o narodzeniu Jezusa Chrystusa i uwrażliwiają innych na potrzeby dzieci na całym świecie.

Poświęcają swój czas i ofiarują talenty, aby przygotować stroje, dekoracje, gwiazdę i kolędować w swoich środowiskach. Nie zważając na pogodę i zmęczenie, podejmują wysiłek kolędowania w szkołach, parafiach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach i wielu innych miejscach.

W tym roku - Azja Środkowa

Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych pragnie przybliżyć dzieciom i dorosłym kraje takie jak: Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan. W tych byłych republikach Związku Radzieckiego w szczególnie trudnej sytuacji są dzieci niepełnosprawne. Nie mogą chodzić do szkół państwowych, a innych szkół dla niech nie ma. Dzieciaki siedzą więc najczęściej zamknięte w domach.

Misjonarze zakładają świetlice, organizują obozy i kolonie i starają się zorganizować naukę i zabawę dla dzieci niepełnosprawnych. Ofiary zebrane w czasie akcji Kolędników Misyjnych zostaną przeznaczone na pomoc w realizacji tych projektów.

Święto Trzech Króli to także dzień modlitwy i pomocy misjom. Jest to także święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:01 PR24_mp3 2022_01_06-11-06-39_KolędnicyNRPK.mp3 Kolędnicy Misyjni dzieciom w Azji Środkowej (Audycja NRPK)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Sylwia Sułkowska
Gość: Anna Sobiech (wieloletni Sekretarz Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci)
Data emisji: 06.01.2022
Godzina emisji: 11.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem