more_horiz

Negocjacje ws. kopalni Turów. Beata Kempa: jest nadzieja na porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2022 12:06
- Jeżeli nawet osią sporu byłyby konflikty prawne, to ich już nie ma. Myślę, że sytuacja się uspokoiła. Negocjacje będą trudne, ale jest światełko nadziei w kwestii porozumienia - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł Solidarnej Polski.
Beata Kempa
Beata KempaFoto: PR24

We wtorek w Warszawie zostały wznowione rozmowy polsko-czeskie w sprawie wypracowania porozumienia dotyczącego kopalni Turów. Jest to pierwsze polsko-czeskie spotkanie ws. Turowa od ponad dwóch miesięcy. Negocjacje rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku

Negocjacje z Czechami

Beata Kempa powiedziała, że należy z optymizmem patrzeć na toczące się rozmowy. - Mam nadzieję, że dziś przy nowym czeskim rządzie, który na pewno będzie chciał mieć dobre relacje z Polską, dojdziemy do porozumienia. Poprawiliśmy ustawę, muszą być uwarunkowania środowiskowe - powiedziała.

- W grę wchodzą także relacje sąsiedzkie. Z tego, co słyszę, pogorszenia tych stosunków nie chcą mieszkańcy Czech przy granicy z Polską, bo to oznaczałoby także pogorszenie relacji gospodarczych czy turystycznych - oceniła.

Gość Polskiego Radia 24 powiedziała, że zniknęły elementy, które mogły być problemem w negocjacjach dotyczących kopalni Turów. - Jeżeli nawet osią sporu byłyby konflikty prawne, to ich już nie ma. Myślę, że sytuacja się uspokoiła. Negocjacje będą trudne, ale jest światełko nadziei w kwestii porozumienia. Wcześniej niekorzystny wpływ na to miała sytuacja polityczna, którą były wybory w Czechach - zaznaczyła.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
17:30 PR24 2022_01_18-11-40-46.mp3 Beata Kempa o negocjacjach ws. Turowa ("Gość PR24")

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Tadeusz Płużański

Goście: Beata Kempa (europoseł, Solidarna Polska)

Data emisji: 18.01.2022

Godzina emisji: 11.40

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem